Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Любов і партизани

(Рецензія на твір: Парк Партизанської Слави, автор: Володимир Чернишенко)

© Камаєв Юрій, 30-01-2007
Дуже, знаєте, полюбляю читати про партизанів, тож цей твір мене зацікавив. Тим більше, у жанрі агітпропу. Жанр вже підзабутий і витіснений на маргінеси комерційною рекламою. Спливають у памяті плакати чтибу "Ти запісался добровольцем?", антирелігійні частушки 30-х або дотепні і злі антирадянські карикатури Ніла Хасевича. Яскраві незмішані кольори, чітке окреслення позицій і симпатій без жодного місця для сумнівів. (а зараз і політиків електорату збувають за принципами тієї ж комерційної реклами, :( ).
Але автір не втримався в задекларованому жанрі. Ось я засумнівався, чи правильно чинили бандерівці, відстрілюючи мирних совіцьких геологів - родичів дівчини. Втім, це жарт.
Тепер серйозно. Автор виразно задекларував свою позицію - очевидні симпатії до світогляду ліричного героя. Сучасного студента він занурює у минуле, таке собі дежавю. Ось тут починаються проблеми. Образ і біографія цього вояка УПА надто шаблонний, хрестоматійний. Йому не вистачає якихось індивідуальних рис. Мабуть такі біографії придумували своїм агентам у оперативному відділі НКВД. Може варто було окреслити якусь особливість героя і його родини. Наприклад - батько був активістом Просвіти, членом ОУН, кооператором чи вчителем, можливо раніше воював в УГА. Перші совіти брали в основному інтелігенцію. Тобто, хлопець (а він був не таким вже й немовлям) мав би хоч підозрівати за що забрали батька. Та й батька в перший день арештувати навряд чи могли - армія таким не займалася. Арешти почалися пізніше, коли вже були сформовані органи нової влади. Загальної ейфорії від приходу Червоної армії, особливо на Галичині не було, а ось про Голодомор тут знали добре. Приказка з тих часів - "хоча гірше, аби інше".
Ну та це дрібниці. Порадував фінал. Кожного 9 травня наш Президент марно закликає ветеранів радянської армії і УПА подати один одному руки на знак примирення. А ось їхні онуки, герої пана Володимира, пішли у цьому питанні значно далі, та ще й у такому знаковому місці, :) .

  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.052462100982666 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати