Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

фентезі

(Рецензія на твір: Вихід із Хантверкера, автор: Святослав Чирук)

© Олексій Тимошенко, 24-07-2007
загалом текст виглядає не динамічним, а складається таке враження тому, що багато автор вклав у вуста ( точніше в голову персонажа) рефлексій з приводу власного буття, свого місця в цьому суспільстві.

Забагато до такого ступеня, що сам заплутався, так, на початку твору автор показує переживання героя , мало не весь абзац розповідає, про сумління,про душевну кризу та кризу світобачення,про вітчайдущні кроки, а потім пише "Але Стейнар про це не думав". Цікаво, а що ж він робив протягом дванадцяти рідків тексту? Та тим і займався! Копався у собі. Іншими словами головний персонаж - це герой Сартра чи Бінсвангера. Звідси і весь настрій твору. Звідси і не здатність на вчинок. Зануреність у власне буття настульки пригнічує героя, що він пропускає "елдертінг". Який же він "герой? "( точніше герой в термінології екзистенціалістів). І він робить героїчний вчинок - виходить із Гольв Додбласа. ( тобто все таки тікає від того світу який його не влаштовує. Тут вже і екзистенціалісти здивувалися б, такі втік від свого існування, але не прийняв його!!!

Ідея звичайно не нова. Є певний світ, в якому живе герой, цей світ утопічний чи антиутопічний, з цього світу не можна вибратися, але все таки герой це робить і т.д. і т.п.

Але від чого йде герой твору, що ж робить його "вищим" - це не зрозуміло. Чим же цей світ його не влаштовує, який це світ?- це питання, які можна поставити автору.
Ще можна звернути увагу на наступне "Гольв Додбласа – єдиний вихід з долини. Так би мовити “вихід”, бо звідти ніхто ніколи не виходив. Це було казкою, нібито з Хантверкеру десь можна вийти. " - можливо не так би мовити - а так би мовити "умовно"

"честю вважалося " -- можливо "за честь"
"він не пішов на роботу" - занадто сучасний конструкт, можливо краще було б зазначити на яку саме роботу він пішов - на копальню, в печеру, чи ще кудись. Нарешті інколи важко читати імена, назви і т.д.
З повагою, Олексій Тимошенко
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.026448011398315 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати