Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51553
Рецензій: 96005

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Упир Маргарита зваблює Майстра на пластиковому стільці?

(Рецензія на твір: Будинок -2, автор: koka cherkaskij)

© Святослав Чирук, 24-07-2007
Спершу скажу про достоїнства тексту. Читається легко і приємно. Це світ який нескладно впізнати, світ який нас оточує з усіма оцими пластиковими стільцями і нахабами. У безсмаку і бруді люди бажають відчувати себе "поважними особами", але не вміють себе поводити належним чином - первинні дитячі емоції виходять назовні - такі в оповіданні працівники банку. Дівчата вочевидь потрапили туди з села або міської глибинки, а Палич вочевидь десь із Маріуполя або Донецька (чи навіть росіянин який не один рік живе в Україні).
Чесно кажучи ще починаючи з першої частини я був упевнений, що дійство відбувається в якомусь невеличкому містечку. Відчуття це не зникло і у другій. Тому коли автор заявив що це Київ мене це трохи здивувало.
Не дивлячись на всю реалістичність текст наскрізь проникнутий фарсом майже в Булгаківському дусі, але звичайно з особливим відтінком властивим тільки цьому автору. Щоправда фарс іноді переходить межу. Тоді виникає враження, що автор несамовито волає: "Люди! Лю-у-уди!!! Не вірте мені! то я гоню! Не вірте. Краще давайте порегочемо разом". Та автор сміятися не повинен. Принаймні має робити це так аби читач не помітив. Подібні враження в мене, на приклад, виникли від фрагменту із божевільним та міліцією, який не сприймається серйозно, виривається із загального тексту і на мій погляд взагалі не потрібний. Не найкраща також ситуація із дівчиною (знову-таки на мій погляд :) ). Її поведінка дійсно неадекватна, але герой сприймає все як так і треба. Потім автор це помітив і вирішив переконати читача, та всеодно залишилося попереднє враження. Мені також недоречними здалися його думки про її бедра у такому контексті, адже спантиеличила вона його не бедрами, а поведінкою. Тут втрачається логіка (ну тобто не співпадає з моєю), бо як на мене він спершу мав би бути спантеличений, а потім вже міг думати про її бедра і т.д. Якась емоція має бути домінуючою в певний момент в залежності від обставин. А так герой зовсім не здивувався що до його столику ні з того ні з сього підсіла якась пані і почала раптом розпитувати його про хрестик. Ніби до нього кожного дня підсідають якісь кралі і починають плісти нісенітниці.
Певну підозру викликала процедура із фальшивими грошима в банку. Я хоча із цим ніколи особисто не стикався, але здається мені що вон все ж простіша ніж у вас це змальовано.
Нажаль нічого не можу сказати стосовно плину тексту і його поєднання із іншими частинами, але здається це вже робили.
В цілому ж все клас. Не звертайте уваги на моє базікання. Прошу не брати критику глибоко до серця і не краяти собі душу.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.043461084365845 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати