Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

[ Без назви ]

(Рецензія на твір: Одержимість (44 - a) Частина ІІІ. Вниз до джерел - зорі під гладінню , автор: Viktoria Jichova)

© Михайло Нечитайло, 05-12-2015
Не буду зараз про гарну мову, описи природи й тому подібне - це все присутнє, як завжди. Тим паче, що це тільки початок нової історії, де все основне ще попереду.
Хочу сказати, Віко, декілька слів про інше - про ту проблему, яку Ви чи то по власній волі, чи мимо волі, означили - проблема приватизації Бога.
Отой ватажок монахів, попри всі його нібито гожі з релігійної точки зору слова, попри доброчинність, усе-таки дихнув на мене чимось важким, чорним і невигойним - нетерпимістю. Любов до Бога понад любов'ю до людини - чим краща така любов за ненависть? Питання дуже цікаве, багатолике, неоднозначне й спірне для сприйняття, не говорячи вже про обговорення. Чи можна любов до Бога поставити понад любов'ю до людини, коли Бог проповідує любов до ближнього? Тим паче, Бог має асоціюватися з Добром, як таким, а не з його трактуванням різними групами населення. Якби Бог був визнаний всезагальним виразником Добра, а не приватизовувався тими чи іншими групами з меркантильними інтересами, на світі ніколи не було б релігійних воєн. Але в них погинули мільйони, якщо не мільярди людей. Та й усі інші війни, по якій би причині вони не були, в різній мірі, звісно, але все-таки спровоковані порушенням основного принципу ледь не кожної релігії - порушенням Божих заповідей про любов до ближнього. Практично у всіх релігіях це основний постулат, але якраз розрізненість релігій, що рівнозначно приватизації Бога, і породжує основні біди на світі у вигляді воєн.
Звісно, відхилився від твору у теологічні дискусії, але, як на мене, сам твір спонукав до цього, бо щось відчуваю я, що далі ця проблема "вилізе" з сюжету і накоїть чимало бід.
З повагою М.Н.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.035861015319824 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати