Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Рецензії

[ Без назви ]

(Рецензія на твір: ПОРЯДНИЙ ГРОМАДЯНИН, автор: Турчин Євгеній)

© Ілля (195.149.70.—), 18-06-2013
Що ж, Євгене, як завжди прочитав Ваш твір вдумливо від початку й до кінця. Попереднього не коментував, оскільки абсолютно не вподобав.
Мені дуже імпонують Ваше ставлення до справедливості, нотки екстремізму й бажання змін. Але категоричність часто веде до самообману. Тут я не кажу, що сам правий, а лише закликаю до всебічності в оцінці людей, подій та явищ.
Головний герой оповідки нагадує мені кількох знайомих. Попри відверті комплекси й суто юнацьке світосприйняття, мені такі парубки набагато симпатичніші, аніж «досвідчені» й «побиті життям» мужі зі своїм відточеним цинізмом, статусами та посадами. Але й тут є пару проблем. По-перше, цілком можливо, що людина злиться не стільки на систему-бюрократів-ідіотів-хабарі, скільки на самого себе. Через власну м’якотілість та нерішучість ми дозволяємо терти об себе ноги. Пам’ятаю, це найчастіше траплялось зі мною у період з 18 до 21 року. Але навіть з часом, зараз, стикаючись з хамством, подеколи гублюсь, а потім побиваюсь іще з місяць через те, що там «міг гримнути і не гримнув», а там «треба було з ходу в харю бити» і т.д. В результаті починаєш ненавидіти інших: це ж вони винні; як же я-коханий можу бути винним в існуванні цієї огидної машини (чит. «своїх власних невдачах»)? І масовий розстріл – явно не вихід. Куди логічнішим є бажання зібрати волю в кулак і працювати над собою, вчитись на власних помилках.
Тема корупції та бюрократизму – це окрема розмова. Я все життя у силу можливостей борюсь із цими ганебними явищами і постійно думаю над ними. І що далі, то все більше схиляюсь до думки, що ефемерна «система» – не найголовніша проблема. Забагато бруду в головах тих, кого ця «система» стосується опосередковано, себто споживачів, простих громадян. Приміром, часто доводиться чути невдоволені виклики: «От падлюка прокурор-хабарник, таку віллу відбудував, має землі й рахунки за кордоном, секретарку жопасту...» і тощо. І я абсолютно впевнений, що дійсно: прокурор – негідник; він – огидна проститутка, яка окрім себе самого щораз продає різній сволоті Батьківщину; він ханжа і фарисей, здатний без тіні смутку носити форму з погонами та орденами й розповідати про свою величну місію боротьби зі злом. Але, перепрошую, хто його критикує? Всади цього невдоволеного і «зламаного системою» крикуна на місце прокурора, то гнів одразу милістю зміниться, а до земель за кордоном, автомобілів та подібного неодмінно долучаться яхти, літаки і заводи. Маленька злоба критикана пояснюється нічим іншим, як великою жабою, що радісно обійняла його шию: «як це так, що я – лох, який все життя провалявся з пляшкою перед телевізором, а падлюка прокурор отримав усе. Єдине, що рятує, так це, що прокурор – корупціонер-засранець, а я – хороший, я... я в десанті служив і в мене член дуже великий».
Тепер до викладу. Граматичні помилки є в усіх і це не проблема. Проблема, гадаю, в стилі. Тут наголошую, що висловлюю лише власну думку. Тож навіть якщо Ваш твір сприймуть як відвертість, а не моралізаторство, його можуть оцінити фразами на кшталт «апологія юнацького максималізму» чи «парубоцьке роздратування». В радянські часи назвали б «чорнухою» (в значенні меланхолії; зараз, наскільки розумію, це поняття вживають задля позначення насилля у творах). Навіть для мене, зізнаюсь, це не надто приємне чтиво, бо власної злоби навалом, нащо ще й чужа? Тож, хочете прислухайтесь, хочете ні, але переконаний, що для того, аби подібні твори читали, необхідно змінити стиль викладення на більш різнобарвний – більше поблажливого усміху, гумору, можна сарказму, абсурду. А вже з жартівливого, веселого тла можна й стукати у серце читачеві. Бо ж, на моє переконання, письменник – лиш той, чиї твори читають, а не той, хто пише «для себе». Останні з таким же успіхом можуть не писати, а в одних думках тішитись від «філософії» власного виробництва. А коли дійсно прагнеш змінити дійсність, коли направду не згоден, то треба діяти, навіть ціною жертв – змусити себе прогнутись під ударом, щоб потім виринути збоку і вгатити своїм крюком. Примусити себе робити «так, як треба», замість «так, як хочеться». Яскравий приклад – Є.Лєтов, який, аби не зпопситись, було перейменував свою групу з «ГО» на «Єгор и опизденевшие», одначе дуже скоро зрозумів, що такими потугами можна втратити публіку. А що тоді: самотнє бренькання на гітарі, але з розумінням, що ти один такий виключно просвітлений?
Я так пишу лише Вам, бо відчуваю потенціал гарного письменника. З тренуваннями Ви неодмінно станете майстром слова.
Тож творіть і набирайтесь досвіду. Можливістю як першого, так і другого природа наділяє далеко не кожного і ми бачимо масу сивочолих бовдурів, яких мали б поважати за їх життєвий досвід, але не можемо, бо вони не здатні той досвід доладно проаналізувати.
Успіхів!
Ілля.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.065195083618164 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати