Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51563
Рецензій: 96011

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Гелікоптерна лексикалізація

(Рецензія на твір: Слово про вертолітників, автор: Антон Санченко Статус: *Експерт*)

© , 03-05-2007
Давно чекаю, коли Антон Санченко нарешті почне літературні рейди в неморську тематику. Щоправда, у цьому творі усе також починається з морського порту. Тут знову маємо справу з подорожжю й багатьма іншими фішками Антона, які перетворюють читання його творів на задоволення, принаймні особисто для мене.

Отже, якщо атвор не відмовляється від своїх фішок – я теж. Моя перша фішка – писати схвальні рецензії та уникати негативу. Очевидно, це дається взнаки вік – адже чим дорослішою стає людина, тим ощадливіше вона ставиться до витрат власної енергії та особливо – до власного часу (якого в нас залишається все менше, а ще треба встигнути зробити так багато!).

Початок твору мені дуже сподобався. Адже перше ж речення й подальший абзац міцно хапають читача на гачок таким цікавим і несподіваним поворотом. Виявляється, навіть і про прийменник можна писати захопливо й драматично. Антонові це вдається чудово!

Про подальші чесноти твору не говоритиму – адже, напевне немає багато сенсу в повторенні тих думок, які я вже неодноразово висловлював щодо иншіх творів Санченка. У цьому творі вони присутні, як завжди. Майстерність прози просто блискуча, як завжди.

Утім, дещо мене й стурбувало. Здалося, що кінцівку було зім’ято. З моменту, коли нашого героя підібрав вертоліт, події лише стрімко перераховуються, там відсутня характерна Санченкова плинність розповіді з неодмінними декоративно-наративними прикрасами й прибамбасами. Склалося враження, ніби автор втомився від вертольотів і літаків, почувався незатишно в повітрі, а відтак волів якнайшвидше повернути свого героя до … морського порту. Отаке в мене скалося враження. Не вірю, що на «бортах» з нашим героєм не сталося нічого надзвичайного чи вартого уваги. А подорож на вантажному літаку з трубами і бурами! Хочу подробиць!

Насамкінець, нагадаю і про свою ще одну неодмінну фішку, яку шановний автор навіть був творчо переосмислив у своєму дописі з украй лаконічним заголовком Ў http://www.gak.com.ua/creatives/1/4033.

Так, друже, з прикметників почали, ними й закінчимо. Мені знову йдеться про чергування у/в. Хіба ж я можу без цього!

Отже, найперше речення твору:
Того літа Михайло працював в Діксоні
Того літа Михайло працював у у Діксоні

Друге речення:
В цьому місці розповіді...
У цьому місці розповіді...

Далі - більше, але ти вже сам розбирайся з рештою, бо там є ще й кілька очипаток, про які згадувалося в попередніх рецензіях.

До речі, цей твір видався мені доволі характерним для прозового стилю Санченка. Хоч і про вертолітників, а не моряків. Нмсд, «Пружина» була більш відмінною і … більш завершеною.

Чекатиму з нетерпінням, що автор і надалі просуватиметься материком, подалі від моря, і колись таки порадує своїх читачів геть суходільними професіями!

Будь ласка, пиши ще!
Щиро,
Олесь Б:)
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.039094924926758 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати