Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Нотатки на полях

(Рецензія на твір: Райти і теги Пашки Циклона, автор: Савур (а був колись Халва))

© Святослав Чирук, 23-04-2007
Оповідання класне. Динамічне, з особливим присмаком. Все добре. Боротьба Добра і Зла, Школа магії - застарі теми, але, гадаю, автор вміло їх використав. Наприклад, за допомогою поясненнь вчителя читач зміг підняти для себе завісу цього "виміру", розставити його для себе по місцях. Тобто, знову-таки, використано старий, як світ, прийом - діалог учня із вчителем. Але це добре. Добре, що сучасна літератуцра послуговується старими методами і темами, а не намагається вигадувати нові. Нових не вийде. Треба переосмислювати те, що є. Мається в творі і спроба прив"язки до "українства". Тільки ось, можливо, варто було б більше використовувати і посади та ранги (бунчужні та значкові товариші і т.п.?) - але це мої роздуми. Маю сказати, що місцями мені ставало нудновато. А саме: трохи затягнуті діалоги учнів, або сухі, іспит затягнутий, розмова в таксі. Окрім цієї "затягнутості", яка пояснюється бажанням ширше відкрити читачу таємниці свого "світу", гадається, грає ролю і той факт, що в діалогах погано видно героя, його дій, оточення. Фрази :"я сказав", "пояснив учитель" - досить сухі і мало що повідомляють. Можливо б ці пояснення місцями видалити, а місцями трохи "заплутати"? Попереносити в іншу мову (думки, емоції, авторську)? Мені сцена із графіті не сподобалась. І ось чому: вини кидаються символами, банальностями. Мемент із голубом і близьким програшем все врятував. Якби не він, все накрилося б. Але до цього виникає враження пустих звуків. Як і чому один символ перемагає інший? Над цим би подумати, але не видавати це енциклопедично, а як автор вміє - за посередництвом інших засобів - сюжету, концепції.

Тепер щодо дрібничок. У тексті на самому початку: "запитай я Андрій". Думаю, треба "запитав я в Андрія". "Я забов"язувався надалі суворіше (...) і стежити, щоб надалі подібні факти не повторювалися". Друге "надалі" не потрібно. "Від імені всіх авгурів вітаю всіх гостей нашого міста". Друге "всіх" треба прибрати. "по києвському часу". Може краще "за києвським часом"? "Друзі пару раз" - "пару разів". І тут, чесно кажучи, не зовсім зрозумів. Вони його відлупцювали? Побили туди, де боляче? Хотілося б знати, а де "не боляче", щоб наступного разу і своїх знайомих так обходити :) "Перездам" - "перескладу" (але це вже я чіпляюся). Є опечатка "Іце неодмінно". В моменті "Апотім би кинув її", я б переставив: "А потім кинув би її". До речі, як це "врятувати мир"? Мир можна зберегти, а врятувати можна світ. "два політика" я б замінив на "двоє політиків". "Бойовому вишколу школи авгурів" - "школу" - викресли. "(...) І не вогнепоклонників теж. Я почав роздивлятися вогнепоклонників (...)". Я б замінив: "Я почав виглядати останніх". "І трохи знову" - мені більш подобається "і мало знову". А яка різниця між давньоарійською і фашистською свастикою? Я, особисто, різниці не бачу. Хочете сказати - одна хороша, а інша погана? Не вірю. Свастиика є свастика. І фашистська - це та ж давньоарійська, як на мене. В самому кінці я б написав не "реабілітуватися", а "реабілітовуватися". Іще кілька зауваженнь щодо пунктуації. Крапка ставиться після закритих лапок, а не в них. Коли ви ставите крапку в прямій мові, а потім іде мова автора, то вона буде з великої літери, або ставте кому. А в цілому, як я вже писав: "Дякую! Мені дуже сподобалося. Було приємно читати" :)

Із повагою С.Чирук.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.027146100997925 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати