Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

це що завгодно,

(Рецензія на твір: Казочка про сонце, автор: Наталія Дев’ятко)

© , 22-04-2007
але не казка.

Це якась розгорнута метафора, алегорія, ребус, але не казка. А щоб розгадати ребус читач повинен мати ключ до коду. Йому потрібно хоча б натякнути на нього.

Це як з далматинською мовою, останній носій якої помер у 19 столітті. Мабуть був певний період відколи вмер передостанній мовець, коли останній говорив якісь може дуже розумні й вишукані речі, але вже не було кому того зрозуміти. Хіба що послухати на звук, як музику.

Чим більш складний та індивідуальний код обирає автор, тим менше у нього читачів і тим більше він схожий на того останнього далматинця. Власне, нічого страшного, можна написати "дир бул щир" або "бабеобі" і це теж буде художній текст. Але тоді він має бути максимально наближеним до музики - працювати на рівні фонетики. А ось саме цього я в цьому тексті не помітив.

Я взагалі люблю прозу, в якій автор вдається до певних фонетичних прийомів, українська мова наче спеціально створена для того, щоб будь-який текст перетворити на пісню, бо вимога евфонічності в ній присутня на рівні правил граматики. Вибачайте, жодних фонетичних вибриків, жодного звукопису, навіть жодної алітерації я в цьому тексті непомітив.

Навіть ритм, на який кивав хтось з попередніх рецензентів, звиняйте ще раз, не вловив.
Певний ритм задають лише повторювані запитання. В інших місцях він рваний, без періодів. Можливо я просто тугий не вухо, але не помітив.

Що в сухому залишку?
На рівні фабули й сюжету автор не працює. Текст важкий, обтяжений суцільними метафорами. На інших рівнях непропрацбований.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.042113065719604 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати