Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51565
Рецензій: 96014

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Апеляція на вирок.

(Рецензія на твір: Вирок Частина третя, автор: Турчин Євгеній)

© Ілля (188.231.137.—), 23-08-2012
Чудово! Справжня чоловічі проза. З таким захопленням я не читав нічого в сучасній укр. літ. Кажу чесно і водночас розумію всю суб"єктивність сказаного, оскільки твір однозначно не для всіх.
Шкодую, що не маю можливості прочитати цей твір в паперовому вигляді - повноцінним виданням.
Однак, це все ж апеляція, тож заради об"єктивності, маю мовити і про, на моє переконання, недоліки.
Твір сирий і потребує редагування. Мова йде про низку граматичних помилок, русизмів і т.д.
Приємно здивувала практична відсутність "ляпів". Хіба, слідчого автор називає "оперативником", розтрощену кисть відносить до тяжких тілесних, дає журналістам ледь не безмежну свободу думки та дії в тоталітарному суспільстві, в тому ж тоталітарному суспільстві не лише допускає сепаратистські настрої, а й наділяє автономне утворення своєю армією. Іще незрозумло, чому автор обізнаний в тому, що 9-ти мм. куля ПМ насправді не спричиняє зазвичай наскрізного поранення голови, однак в одній з наступних сцен вартовий ледь не поливає своїм мозком все довкола. Складається враження, що автор бачивтой мозок наживо(ПМ дійсно не охоче пробиває череп наскрізь) і водночас не бачив(мозок, попри розповсюжений стереотип, не ллється).
Дуже приємно відмічати суто "чоловічі" дрібниці як то "Ґлок", "Фамас", "Бенчмейд", "Джевелін" і т.д. і т.п. Тільки чому стара горизонталка пробиває новітню броню так і лишається таємницею.
Гарна картинка в очах: яскрава і деталізована. Не боюсь сказати, що одна із сцен просто вбила мене наповал своєю колоритністю: в"язні, засуджені до розстрілу, висаджуючись з кузову, почали розминати затерплі кінцівки. На перший погляд непомітно, однак... Дивовижно, бо я б на місці автора почав розписувати про те, що вони падали, стогнали, ревіли, тряслись і терли шмарклі, а насправді ж вони дійсно повинні зреагувати "природно" - затерплість сильніша. І це правильно.
Твір дуже близький мені за тематикою(обожнюю тему репресивних, правоохоронних та військових структур) та духом. Хоч і тема про ката, що перемелює в голові важкі роздуми, доволі затерта в мистецтві, я дуже радо читав цей твір. Підбір персонажів також доречний. Я теж вважаю, що робота правоохоронця і журналіста майже тотожна.
В достатку професійні знання в тексті. Не лише обізнаність у зброї, спецзасобах, техніці, а й в спеціальній термінології, правоохоронній канцелярії. Часто вживаються стандартизовані "рапортувальні" звороти. Тут цілком закономірно спливає запитання про рід діяльності автора. Оперативник міліції(карний розшук?)? ДСО? Внутрішні війська? Не слідство - це точно. Не прокуратура і не СБУ(здається).
Військова термінологія теж на місці. Ясно читається захоплення автора військовою наукою і, можливо, наявність консультантів-правоохоронців. Та це все - лиш мої припущення, а вони, як відомо, трактуються на користь обвинуваченого.
Скажу лишень,що неприємно здивував фінал: передбачуваність у вбивстві брата та страті головного героя.
Тим не менше, бажаю авторові довести твір до ідеалу, розвиватись і досягти висот в творчості.
З огляду на викладене, керуючись власним суб"єктивним переконанням, рекомендую автору писати іще й іще.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.027419090270996 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати