Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2686
Творів: 51056
Рецензій: 95785

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Не кожного дня випадає нагода покритикувати члена

(Рецензія на твір: Казочка про сонце, автор: Наталія Дев’ятко)

© Кока Черкаський, 18-04-2007

...НСПУ :)

Отож, раз-два-три, - почалИ !

"Сонце ще не сховалося повністю за обрієм і його диск, схожий на відкушений шмат сиру або хліба, про який постійно думали люди внизу, завис над рівниною."

Якщо ""Сонце ще не сховалося повністю за обрієм", то є два варіанти.
1й. Або Сонце ще взагалі не торкнулося обрію і висить у зеніті ;
2й. Або ж Сонце почало вже ховатися за обрій і частково вже заховалося.

Далі читаємо "його диск".
Це більше підходить для випадку 1.
Але ж автірка пише, що диск був схожий на відкушений шмат сиру або хліба.
Кажуть , що над хлібом іздєватися гріх.
Тому давайте для цих цілей візьмемо шматок сиру.
Автірка, на жаль, не уточнює, якого саме сиру. М"якого чи твердого, голандського ? Чи плавленого ? Чи соєвого тофу ? Чи "косички" ? Чи адигейського ? Чи бринзи ??? Чи ковбасного копченого ???? Розумієте, пані - член НСПУ, цей заяложений штамп про "шмат сиру" люди придумали дуже давно, ще в епоху розвиненого соціалізму , коли в магазині не було такого розмаїття сирів, як оце тепер послали нам Бог і Ющенко. Тому цей штамп, як і будь-який інший, потрібно використовувати дуже обережно, а , взагалі кажучи, краще не використовувати взагалі, а придумати щось своє. Потрібно вчитися обходитися без штампів. Штампи - вони підходять лише для учнів середньої школи, коли їм загадують писати твір на тему "Образ сучасної української жінки у романі Ірени Карпи "Фройд би плакав". Але не личить використовувати такі заяложені штампи членкиням НСПУ.

Отож, уявіть собі, що ви чимчикуєте собі мальовничою українською землею. Ну, наприклад, йдете якимось битим шляхом, або ж якоюсь степовою стежиною, або ж пливете собі у човнику по якійсь тихій українській річечці, і тут - бац ! - глянули угору, а там замість круглого Місяця висить щось таке, схоже на те, чим ви учора закусювали баби Палажки самогонку ; я вам гарантую - ви відразу почнете жалкувати, що не слухалися порад пана Олега Сірого і не підготувалися своєчасно до кінця світу !

Ну добре, будемо вважати, що "сир" - то є такий шматок ковбасного копченого сиру, котрий я уже кілька днів уподобав собі купляти в мережі магазинів "АТБ" ; ви приносите таку ковбасу сиру додому, берете гострого ножика, - р-р-раз! - відітнули кружальце копченого сиру, налили собі пійсять грамів коньчку або ж немирівської медової з перцем.... у-у-у-у-у-у ! я ж на роботі сиджу, а сир удома !!! :(
коротше кажучи, берете у ліву руку чарку з немирівською медовою перцівочкою, а у праву руку хапаєте кружальце сиру, прицілюєтеся, як мисливець Сергій на полюванні, і... хиляєте горілочку, після чого занюхуєте кружальцем ковбасного копченого сиру і милуєтеся його ідеально округлою формою, одночасно відчуваючи, як у грудях розливається медове тепло.... потім берете і акуратно-ніжно відкусюєте від цього кружальця невеличкий кавалочок сиру, починаєте мляво його пережовувати, нікуди не поспішаючи, у вас же ж іще на столі стоять цілі пів-пляшки немирівської ( коли мені вже нарешті за рекламу заплатять ???? ), і ото поки пережовуєте сир, лівою рукою намацуєте пляшку, наливаєте ще пів-чарки, а очима тим часом спостерігаєте за надкусаним кружальцем сиру і гадаєте собі, на що ж він, дідько його бери, схожий цей сир ? Ви хиляєте у себе ще пійсять і здогадуєтесь, що точно таку ж форму мав Місяць, коли ви учора уночі верталися від Пріськи... ох, і ця ж Пріська !!! яка ж у неї пі... ! гм.... про що це я ? А раптом жінка здогадається ?? Ні-ні-ні, таку форму мало Сонце, коли ви учора надвечір вийшли з дому за цигарками, а потрапили аж на той кінець села, де живе Пріська, у котрої така ... та що це я сьогодні ? Одним словом, ото така десь форма, - вирішуєте ви, і відправляєте у рота все остальне.

Отже, вертаючись до головного, ми отримуємо :
"відкушений шмат сиру або хліба" - він залишається у вас у роті, а Сонце чи місяць може бути схожим хіба що на НАДКУШЕНИЙ шмат сиру або ж ХЛІБИНИ.

Крім того, якщо шмат сиру або хліба НАДКУШЕНИЙ, то таку форму аж ніяк не личить називати "диском", бо диск - то є щось абсолютно кругле, а не надкушене чи , не дай Бог, "відкушене".

Крім того, якщо Сонце виглядає, як НАДКУШЕНИЙ шмат сиру, тобто вважається, що частина Сонця вже сховалася за обрій ( виднокіл, пруг і т.п.), то до такого стану денного світила аж ніяк не можна застосовувати вислів "завис над рівниною". "Завис над рівниною" означає, що той, хто це зробив, знаходиться точнісінько у зеніті, тобто просто над головою, а якщо і не зовсім точно і стовідсотково над головою, то не нижче, аніж над іншим кінцем села, над хатою отої самої Пріськи , у котрої ви самі розумієте що.

Ну ото таке. Міг би ще щось понаписувати, але не хочеться, аби рецензія була довшою за рецензований твір. :)
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.63692998886108 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати

Історія Європи. Український погляд
Кожен з нас має знати історію власного народу. Бо історія – це його посвідка на проживання на рідній …
Погляд на світ через призму пародії.
«Прометей поміж грудей» – тільки ця провокативна назва збірки чого варта! І це не натяк, це те, про …
День Соборності України
Вітаємо всіх з днем Соборності! Бажаємо нашій державі незламності, непохитності, витримки та величчі! …
Українські традиції та звичаї
Друзі! На сайті “Онлайн Криївка” є дуже цікава добірка книг про українські традиції та звичаї. …