Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Ще пропозиції і думки

(Рецензія на твір: Чого вартий вхід в ігровий зал „Література”? , автор: Did)

© Наталія Дев’ятко, 06-04-2007
- Показувати обсяг творів на авторській сторінці, щоб люди, у яких Інтернет іде по трафіку, одразу бачили, скільки витратять на скачування твору.

- Ні в якому разі не дозволяти автору самостійно видаляти твір. Неможливість видалення твору без відому редактора зменшує кількість провокацій.

- Зробити обов’язковим заповнення граф про місце проживання й інформацію про автора.

- Ліквідувати рейтинг за рекомендаціями, бо його найпростіше сфальсифікувати.

- Ні в якому разі не робити загальний рейтинг. Утворення загального рейтингу створить ієрархію, а відомо, що зазвичай на верхівку потрапляють неякісні твори, цим легко зіпсувати смак у молодих авторів, що спробують писати "як метри", що знаходяться на верхівці рейтингу.

- Не вважаю за потрібне робити особисті авторські рейтинги, бо тоді почнеться кумівство ("Я тебе до рейтингу вніс, і ти мене внеси") і образи ("Я тебе до рейтингу вніс, а ти мене ні, от падлюка":))

- Свою позицію про літературні уподобання та життєві пріоритети автор може висловити в інформації про автора. Також про уподобання свідчать рецензії.

- Доцільно надавати статус рецензента за певну кількість рецензій (якісних рецензій, а не уривків думок) і позбавляти цього статусу за довгу (наприклад, три місяці) відсутність будь-якої активності.

- Оповіщати автора про нові рецензії і коментарі на його твори і рецензії. Можна зробити це через пошту, можна показувати на сторінці автора при авторизації (краще на сторінці, щоб частіше заходили на сайт). У випадку оповіщення на сторінці лічильник рахує коментарі і рецензії між двома авторизаціями.

- При авторизації додати "Моя сторінка", щоб автор міг перейти туди, а не одразу додавати твір чи дивитися рецензії. І щоб при авторизації не виносило на головну сторінку.

- Змінити саму форму твору, щоб виділялися абзаци, бо дуже незручно читати. Я, наприклад, коли читаю ГАКівські твори, перекидаю їх у "Ворд". Але багато хто читає з сайту, що позначається на якості читання.

- Не бачу сенсу в лічильниках на сторінках авторів. Яка користь автору від того, що люди заходили, читали (невідомо, чи дочитали), але відгуків не отримали. Навпаки, уявіть ситуацію: до молодого автора на твір заходять 10 читачів, жоден не залишає коментар, автор думає: "10 зайшло, ніхто не написав рецензію. То виходить, що не сподобалось. То я поганий автор?" Сумнів посіяно, настрій зіпсовано, якщо ж автор молодий і невпевнений у собі, то ця мовчазна байдужість взагалі може позначитись на творчості і самому авторі. І, окрім того, автори заходять на твори, щоб подивитися, чи не з’явилися нові коментарі на рецензії.

- Про жанри.
На ГАКу виділяються такі жанри: Авантюрна проза, Альтернативна історія, Антіутопія, Бойовик, Вірш, Горор, Детектив, Елегія, Жіноча проза, Жіночий детектив, Історична проза, Казка, Казка для дорослих, Кіберпанк, Мініатюра, Містерія, Містика, Ода, Оповідання, Переклад, Поезії, Поема, Пригодницька проза, Притча, Сатира і гумор, Сонет, Трилер, Утопія, Фентезі, Цикл поезій, Щоденник.

Пропоную виключити з цього списку "Антіутопію", "Утопію", "Містерію," "Притчу" як жанри, якими не користуються,
"Трилер" як синтетичний запозичений жанр,
прибрати або "Авантюрну прозу", або "Пригодницьку прозу", бо це є одне і те саме,
виключити з переліку "Оповідання" і "Мініатюру", бо це не жанри, а форми,
замінити "Жіночу прозу" на "Романтичну", бо визначення "Жіноча проза" має негативний відтінок,
виключити жанр "Казка для дорослих", бо гарна казка цікава і дорослим, і дітям, а визначення "для дорослих" принижує казку як жанр.

Додати жанри "Фантастика" і "Наукова фантастика",
розділити казкові жанри на три напрями: "Казка для найменших" (сюди потрапляють казки для дошкільного і молодшого шкільного віку, а також казки, написані за стандартною схемою, виробленою в минулому столітті),
"Казка" (всі казки, які можуть читати діти від десяти років і дорослі),
"Казка "по приколу" (сюди потрапляють пародії на казки, різні приколи із запозиченням казкової форми, постмодерністські казки),
додати жанр "Роздуми" (сюди потрапляє більшість несюжетних творів),
додати жанр "реалізм" також в трьох напрямках: "Реалізм (радянський період)" (реалістичні твори, де час і місце дії - Радянський Союз),
"Реалізм (сучасність)" (реалістичні твори, де події відбуваються у 90-х і на початку нового тисячоліття),
"Реалізм" (реалістичні твори без явних часових ознак).
Додати жанр "Постмодерн".
Додати жанр "Статті і огляди".

- Розмістити активний перелік жанрів на головній сторінці з можливістю переходу у список кожного жанру і відображенням кількості творів у жанрі.
Має також бути жанр "Інше", куди потрапляють всі твори, що мають авторські визначення.

- Дозволити автору обирати від 1 до 3 жанрів для одного твору. Актуально для творів, що знаходяться на межі кількох жанрів.

- При формування запропонованої схеми ОБОВ’ЯЗКОВО залишити існуючий хронологічний спільний перелік прозових і поетичних творів.

- Започаткувати дискусію про жанри і виробити визначення кожного жанру, що є в переліку.

- За ненормативну лексику виключати з Академії після першого попередження. Якщо автор повідомлення анонімний, то блокувати ІР.

- Заборонити ЖЖ-ний сленг, як такий, що руйнує підсвідомі структури мови. Якщо автор "рже не може", пропонує всім "випити йяду", кличе на допомогу "медведа" і розмовляє на "албанській" мові, то отримує попередження. Якщо автор на попереджання не реагує, його виключають з Академії.

- Ні в якому разі не ділити авторів на категорії (на 1, 2 і 3 сорт). Ми це вже проходили в політиці. Будь-яка ієрархів призводить до війни і об’єднання "гірших" проти "кращих". Провокаторів, чиї пропозиції можуть викликати ворожнечу, а не літературну дискусію, попереджати. Якщо не розуміє і продовжує займатися провокаціями, виключати з Академії і блокувати ІР.

- Підтримати "Джентльменську угоду". Хто не авторизується і пише відгуки під псевдо, той сам винен, що його не будуть читати. Але послуговуватися власним сумлінням і літературним смаком, а тоді вже "Угодою".

- Дотримуватись правил перебування на сайті. Академія має бути Академією, а не "парканом", як вже зазначалося. Чим вищим буде статус сайту, тим більше стане зацікавлених тут залишитися.

Дякую за увагу.

Наталка

  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.04420804977417 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати