Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2699
Творів: 51657
Рецензій: 96056

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Не поцілив.

(Рецензія на твір: Трофей., автор: Олександр)

© , 02-03-2007
п’ятий постріл і… промазав
Це не тільки цитата з цього твору, але й влучний опис мого враження про цей "Трофей". Гарний ніби постріл. Гучний і потужний, але в нікуди. Не зрозумів я що тут і до чого. Утім, я вже писав Олександрові про цю незрозумілість щодо одного з попередніх текстів. Шкода, що автор цього не почув. Адже і з «Трофеєм» та ж сама проблема. Не зро зу мі ло!!!

Хто? Що? Де? Чому? Жодної конкретної відповіді я не отримав. Крім того, переважна більшість творів на ГАКу, як прози так і поезії, на жаль послуговуються анонімними займенниками ВІН, ВОНА, ВОНИ. У переважній більшості цих творів така займенникова анонімність не виправдана, збіднює образи персонажів, псує загльне враження від твору в цілому, справляє враження безбарвної масової штампованості.

У цьому тексті спостерігаємо те ж саме. Хто такий ВІН? Хто такі ВОНИ? Хто такий ЗВІР? Чому його потрібно вполювати? Це все якась екологічна фантастика? Тоді оця протитанкова рушниця Симонова зразка 1941 року виглядає повним анахронізмом. А те, що вона залишилася йому як військовий трофей з часів Давньої Вітчизняної Війни ще від прапрадіда – це взагалі псує будь-яку внутрішню гармонію твору.

З иншого боку, в тексті міститься чимало дуже вдалих і гарних елементів. Є стиль, смак, відчуття слова. Є навіть спроба залагодити хвацький і цікавий сюжет. Але чи насправді це є цікаво. Ні! Принаймні особисто мені, як пересічному читачеві, зовсім не цікаво дізнаватися про життя абстрактних займенників на невідомій території у невизначені часи.

Кожна людина в першу чергу цікавиться сама собою. Далі коло зацікавлености розширюється – родина, друзі, колеги, земляки тощо. Доля абстрактних людей з абстрактних країн, що жили чи житимуть ніводомо як і чому та ще й у невідомі часи – тема для мінімальної зацікавлености на переферіях галактик наших інтересів.

Відверто, мені дуже шкода, що такий потенційно досить непаганий текст «не поцілив». А тепер уявімо на хвильку, що ВІН має реальне ім*я, скажімо якийсь…. Ромко Шухевич чи Стефко Бандера. Най у нього буде та сама протитанкова рушниця Симонова зразка 1941 року, але ЗВІРОМ буде якийсь ЗІС чи ЗІЛ, заповнений всередині доблесними червоноармійяцми. А трофеєм виявиться партквиток, петлиця з коміра чи орден з грудей найстаршого офіцера-МГБіста!

Тоді це матиме відношення і особисто до мене, i до складної історії мого народу! Тоді для багатьох инших читачів, окрім мене, може з'явитися місточок до їхнього особистого життя, до наших спроб усвідомлення усіма нами свого власного місця в історії людства. Майже гарантую, що цей твір тоді заграє усіма своїми барвами, на нього звертатимуть увагу і гаряче дискутуватимуть!

Насамкінець зверну увагу на такі дрібниці:

крисиЩУРІ або принаймні пацюки!
впритул до стріляючого – до стрільця
На загал раджу користуватися дієсловами й уникати непитомих дієприслівників і дієприкметників, яких у цьому творі забагато! Напр.: гальмувати, зупиняючись за інерцією і неминуче наблизившисьгальмувати … зупинятись … і наближатись

Друже, дуже прошу надалі писати все ж таки трохи зрозуміліше. Аби постріли відразу поцілили! Нехай загадок чи містеріц у творі буде повно, але щоб вони крутилися навколо чогось дійсно цікавого і вартісного, а не якихось абстрактних почуттів абстрактних пероснажів із незвідки в нікуди.

Бажаю успіхів і влучніших пострілів. Будь ласка пишіть ще!
Щиро,
Олесь Б :)
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.061378002166748 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати