Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Тюльпани

(Рецензія на твір: Хронологія кохання, автор: koka cherkaskij)

© , 22-02-2007
Коко, дякую за життєву байку!
Нареготався і, крім того, отримав естетичне задоволення від добре скомпонованого твору.

Перш, ніж писати це, переглянув попередні рецензії й відчув деяку незручність. Укотре писати похвальну рецензію вже починає обридати. Та й відкараськатися від моєї власної упереджености щодо твоїх творів, очевидно, мені вже не вдасться. Утім, спробую, наскільки зможу, бути об"єктивним і критичним.

Спершу про фірмові смаколики від Коки Черкаського - а вони всі тут присутні, як один. Кумедність життєвих викрутасів сюжетної лінії, яка в дійсності є химернішою, ніж будь-яка вигадка літератора! Удосталь сексуальної напруги. Ретельно виписані барвисті дрібниці. Струнка структура твору - з кульмінацією ітеде. Барвиста пряма мова персонажів, яку ніби записано на диктофоні з реального життя. Соковиті персонажі. На загал, соковита проза!

Стосовно недоліків. Звернув увагу на доволі гостре зауваження одного з рецензентів щодо чорноти гумору та солдафоннської лексики. Вважаю, що лексичне забарвлення прямої мови підполковника є абсолютно виправданим. Більш того, особисто я очікував би від такого персонажу густішого суржику, але і так воно дуже влучно. Єдине, з чим варто було б ще погратися, НМД - це його звання і рід військ. Якби це був більш стереотиповий ст.прапорщик на посаді завскладу якоїсь трубопроводної частини, чи складу пального автомобільних військ, будматеріалів стройбату чи навіть залізничних військ (моїх улюблених!) - я був би просто в захваті! Підполковних ВПС - це занадто романтично, як на цю ситуацію. Може він був, якщо і у ВПС, то начальником складу авіаційного керосину та спирту? Це вже було б ближче до моїх очікувань стосовно цього героя.

Стосовно повторів у першій частині. Мушу погодитися з критикою від А.С. лише частково. Так, я чітко усвідомлюю, що вони потрібні в цьому оповіданні й застосовані автором намисно. Мені йдеться про те, чи не забагато першої частини взгалі? Адже друга, й особливо заключна третя частини є значно коротшими! Може б десь підкоротити першу? Заради гармонії та збалансованости всього твору.

А деякі речі не треба повторювати взагалі. Щодо районо - це добре. І взагалі все, що говорить у своїй голові головний персонаж, усі його циклічні повтори - окей! Але такі виточнені речі, як запах гівна в тюльпанах - це надзивчайно вдала, ефектна річ і тут бажано б не переборщити. Читач це й так унюшить! Однієї згадки вистачить достоту! І не від підпокловника.

Насамкінець, єдина річ яку б я серйозно покритикував у цьому творі - це назва. Я волів би побачити натомість щось стисліше, предметніше й симовлічніше. Наприклад - Тюльпани. Або щось подібне.

Коко, хоч я вже призивчаївся до твоєї прози, але ти не припиняєш мене дивувати й вивертати щось несподіване. Ось і в цьому оповіданні - закінчення вгадати я не зміг, а це мені дуже-дуже подобається. Браво!
Коко, ще раз дякую за чудовий текст! Давай ще!
Щиро,
Олесь Б :)

П.С. Лишень аби присікатися: де ж це міг знаходтися цей інтернат, якщо наш герой вибирає між Бесарабським і Володимирським ринками? Пригадується, що в ті часи напрердодні 8го Березня бабці з квітами виникали у Києві хіба не в кожному-другому переході, біля станцій метро, на зупинках трамваїв і тролейбусів. Коротше, геть усюди, де тільки продавалися біляші та пиріжки з мнясом.
Також, не знаю, чи ти навмисно використовував був слова "економити/зекономити" (заощаджувати) та "старатися" (намагатися). Але це вже прискіпування. Ще раз дякую. Щиро. О.Б. :)
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.040087938308716 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати