Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ
AlmaNAH


Наша статистика

Авторів: 2565
Творів: 46613
Рецензій: 90922

Наша кнопка

Код:Рецензії

Думки

(Рецензія на твір: ДОВГІ СПОГАДИ У КОРОТКИХ РЕЧЕННЯХ, автор: NATALKA DOLIAK)

© Михайло Карповий, 30-06-2010
Наталко! Доброго дня.

Прочитав. Ділюсь думками. Віза - туристична? Два тижні? А потім? Гостювання? Ні! Домашнє ув'язнення! І згвалтування. Господарі - законопорушники. Їх би судити. Не мали права. Дитина - катеринина. Щодо кесаріння. Катерина - нелегалка? Значить, незастрахована. Операція - дорога. Мабуть, нелегальна. Лікарів - судити. Адвоката б...

З повагою.

Міша.

PS. Мініатюра - сподобалась.

Мені такі випадки знайомі. Самого вже років 5 шукають. З повагою,

© Михайло Карповий, 01-07-2010

Я також не можу собі уявити українську родину, де коїться насильство над дітьми, наприклад. Але ж від того таке огидне явище не зникає. Чи ти вважаєш, що в Німеччині люди не сидять у буцегарнях, не вбивають і таке інше? Іноді виявляється, що людина, яку ти бачив щодня і яка дуже чемно з тобою віталась і була така аж-аж інтелігентна зовсім не та за кого себе видає. Що її вже двадцять років шукає поліція за страшні злочини, а вона ось - під носом...Ну, це таке, роздуми на тему. Вибач, що ніяк не можу зупинитись))) Але ніби вже все сказала.)))
З повагою, Наталка Д.

© NATALKA DOLIAK, 01-07-2010

Та звичайно ж, на ти. І звичайно ж, нічого подібного я не бачив і участі не брав. Я старим дідівським способом дітей роблю. Всі мої знайомі німці теж. Насправді я абсолютно не можу собі уявити німецьку сім'ю, яка би взагалі на таке пішла. Окрім безкоштовного (якщо не рахувати податків на медичне страхування, які так і так треба платити) лікування жіночих проблем, є іще можливість усиновлення дитини (в цьому випадку держава би їм ще доплачувала щомісяця чималу суму). А от українську жінку, яка би через злидні вдома погодилася би за гроші завагітніти від чужої людини і віддати їй дитину - так, це я уявити собі можу. Це дуже сумно, але се ля ві. Так що в цьому пункті реалізм присутній.

© Михайло Карповий, 01-07-2010

І ще, виходить, що німці витратили лише десять тисяч, ну і плюс їдло. Якби усе законно - це дорожче й довше у часі.
До речі, й мені мої хазяї пропонували щось подібне, але так, намйоком, ніби не серйозно. Думаю, якби я погодилась, вони б віднайшли спосіб, як усе влаштувати. Хазяйка вже мала дитину, чоловік хотів ще, але виношувати їй було ліньки. Якщо ти цього не бачив, чи не приймав у цьому участі - це не означає, що такого немає, або не може бути.))) Це паралельні світи))))
А загалом, твоя рецензія для мене дуже корисна. Дуже!!! (це ж нічого, що я на ТИ?)
Ще раз, з повагою, Наталка Д.

© анонім (77.121.99.—), 01-07-2010

Михайле, дуже вдячна за таке розлоге пояснення. Звичайно, якби я почала писати роман на цю тему, то усе це врахувала б (ну, або майже все)))
Щодо твоїх зауваг, мушу визнати, що дала маху лише щодо операції, тут дійсно важкувато було б. Усе інше, робиться дуже просто. Законослухняні німці живуть по одним законам, а інші по своїм. Уяви собі, що я переходила кордон по Одеру вночі з супровідниками, не буду вдаватись у подробиці. Це також незаконно. Без віз у Берліні живуть тисячі людей. Роками...Десятиліттями. Поки працювала там знайома була з двома жінками, що отаким чином заробляли собі на життя.((( Катя їхала туди не знаючи як зароблятиме. Туристична фірма тут ні до чого. Через неї лише отримала візу. Далі наші, які її влаштовували на роботу. Прибиральницею. А вже на місті вона домовилась з хазяями про таку оборудку. Думала це просто. Тоді може на якусь мить захотілось аби ця дитина належала їй. Наголошую, на мить. Але їй потрібна була не дитина (ще одна), а гроші. Буває і таке! І німцям була потібна дитина. Ніби їхня. Отаке. Все просто. Ще раз повторюю, лоханулась лише з операцією. Отут погоджуюсь з тобою та Станіславським.
З великою повагою, Наталка Д.

© анонім (77.121.99.—), 01-07-2010

Соррі, писав вживу, тому вийшло трохи сумбурно. І з помилками. Зокрема, в п. 1б має бути "Здавалося б, довести співучасть цієї фірми у злочині важко." Але, сподіваюсь, загальний смисл зрозумілий.

© Михайло Карповий, 01-07-2010

:)) Прикольний стиль – одне-два-три слова на речення. Ориґінально, і цим мені мініатюра сподобалася. Але щодо її сюжету, то я би зараз як закричав, наче Станіславський: нє вєрю! Мені ця історія видається надуманою. Занадто багато малоімовірних речей в ній присутні.

Боюсь, зараз буде многабукафф, і заздалегідь за це перепрошую. Але критикувати – так критикувати.

Отже, розглянемо цю історію з трьох точок зору: (1) ризики; (2) витрати; (3) вигода.

1. Хто чим ризикує.

1а. Хенрік і Ханна. Вони ризикують багато чим.

1а1. Катерина могла би заявити про те, що Хенрік її зґвалтував, і разом з дружиною тримає її в домашньому ув’язненні. Зрозуміло, що була би брехня, але що тільки матір не зробить, аби залишити свою дитину при собі. Отже, Катерина могла би податися до найблищого поліцейської дільниці і там повідати про свою лиху долю. Далі відкривається кримінальна справа, починається розслідування. Як Хенрік і Ханна доведуть, що це було добровільно? А ніяк. Її слово проти їхнього слова. Кому повірять? У Катерини вдома і нерухомість, і діти (2 шт.). „Вона за це мала би отримати гроші”, - сказали б Хенрік і Ханна. „Які гроші? – здивувалася б Катря. – Ні про які гроші не йшлося! Обшукайте мене – ось мої кишені, ось моя валізка, ось моя сумка. Ніяких грошей у мене нема”. Так що скоріше за все, повірять їй. 99%, що їй. А раз так, то Хенрік і Ханна опиняються при цьому сценарії за ґратами.

1а2. Припустимо, що Катерина вирішила не брати гріха на душу і не давати неправдивих свідчень. Але вона дуже хоче залишити собі дитину. На чиєму боці буде чинне німецьке законодавство? На її боці. Вона – мати, дарма що не німкеня. За законом Хендрік ні в якому разі не отримує батьківських прав на дитину. Навіть якби він був неодружений з Ханною, без катерининої згоди він батьківських прав не отримав би. А оскільки він одружений – то і поготів. Більше того. За законом виходить, що Хенрік – двожонець. А це – кримінальний злочин. Хенрік опиняється за ґратами, Ханна носить йому передачі. Дитина їде з мамою Катрусею в Україну.

1а3. Воно самоочевидно, але додатковий ризик – це той, що з заплідненням Катерини виникають проблеми. Це тільки у тексті вийшло все так, як у безвідповідальних підлітків: чікі-пікі – і все. А насправді ж цей процес іноді довготривалий. А якби взагалі нічого не вийшло, що тоді?

1а4. Туристична фірма могла би їх тупо кинути. Отримали гроші від бездітної пари – і розчинились в повітрі. І навряд чи змогли би ці двоє лохів свої гроші повернути – це ж нелегальна діяльність, і вони самі порушують закон. Скоріше за все, вони би в цьому випадку не захотіли б розкриватись.

Отже, для Хенріка і Ханни ми нарахували 4 потенційні небезпеки. Насправді цих небезпек, мабуть, більше, але я пишу про ті, які лежать на поверхні.

1б. Туристична фірма. Вона займається протизаконною діяльністю. Прошу звернути увагу, я говорю не про українські закони, яких можна дотримуватись, а можна і відкупитись. Я говорю про німецькі закони. Ця фірма має бути зареєстрована в Німеччині – інакше як би вона могла запропонувати свої послуги Хенріку і Ханні? Звичайно ж, довести співучасть цієї фірми у злочині важко. Зрештою, все, що вона зробила – це забеспечила Катерину квитком до Берліну і назад, а також візою і житлом на 2 тижні. Як довести, що вона допомагала німецькому подружжю завести дитину? Та легко: свідчення Катерини і обманених Хенріка і Ханни достатньо.

1в. Лікар, який робив кесарів розтин. О, цей ризикує багато чим. Операція нелегальна – якщо це випливе на світ божий, то йому каюк. Де мала місце ця операція? Не в походно-польових же умовах. Операція мала місце, скоріше за все, в лікарні. Ну, і як туди потрапила нелегалка Катерина? Які документи вона показала при реєстрації? Закордонний паспорт з візою, яка вже 9 місяців як недійсна? Тоді інфа про неї іде з реєстраційного столу до поліцейської ділянки, з усіма витікаючими наслідками. Для лікаря ці наслідки – втрата роботи, яка дає йому великий прибуток. Я вже не говорю про те, що якби Катерина вмерла у нього на операційному столі (наприклад, через невдало підібраний тип анестезії), то лікар би і свободу втратив. Разом з Хенріком і Ханною.

Висновок: занадто багато людей погодилися дуже сильно ризикувати одночасно. Вже з цієї точки зору твоя історія малоймовірна. Але ідемо далі.

2. Скільки це коштує (оцінка). Катерина отримує 10 тис (насправді її треба утримувати 9 місяців – це ще одна-дві тисячі, але не будемо звертати уваги на дрібниці). Туристична фірма – це єдиний в своєму роді посередник. Як монополіст, вона може вимагати скільки завгодно. Важко сказати, скільки, але, думаю, рахунок іде на десятки тисяч – за пошук потенційної сурогатної матері і за ризик (див. п. 1б). Нарешті, лікар. Його ризик насправді дуже високий. Враховуючи, що 10 тисяч – це приблизна платня німецького лікаря за 2 місяці, і припускаючи, що він – не кінчений ідійот, малоймовірно, що він взяв би на себе цей ризик заради 10 тисяч. Скільки ж він отримав? Будемо міркувати так. 10 тисяч Катерина отримала. В Україні це – дуже хороша річна платня. Лікар, припускаю, теж погодився б піти на злочин заради однієї річної платні. А це приблизно 60-70 тисяч.

Складаючи все докупи, Хенрік і Ханна витратили приблизно 100 тисяч євро. Це дуже великі гроші. Стільки коштує цілий будинок. Якщо Хенрік і Ханна – звичайні середньостатистичні бюрґери, то навряд чи в них ці гроші є на банківському рахунку. Якщо ж вони належать до „вищого світу”, то навряд чи вони би намагались завести дитину у такий спосіб. Тепер перейдемо до останнього пункту.

3. Хто що отримав. Всі задіяні герої отримали гроші, Хенрік і Ханна, відповідним чином, втратили гроші, але отримали щось незрівняно більше – вони отримали довгоочікувану дитину.

Але секундочку. Кожний громадянин Німеччини зобов’язаний мати медичне страхування. За законом зобов’язаний. Тут не можна сказати, що, мовляв, воно мені непотрібне, якось обійдуся. Кожний мусить платити щомісяця якусь суму, яка залежить від місячної зарплатні, до т.зв. кранкенкассе, себто, до фонду-на-випадок-хвороби. Якщо людина отримує занадто низьку платню, страхування їй надається безкоштовне (вірніше, за нього платить держава).

Так от, крім всього іншого кранкенкассе оплачує профілактику безплідності.

Дивно, що замість абсолютно законного і абсолютно безкоштовного шляху Хенрік і Ханна обрали більш ніж сумнівну оборудку з непередбачуваним результатом і величезними витратами.

Тому, вибачай, іще раз кричу: нє вєрю!

З повагою,

© Михайло Карповий, 01-07-2010

Михайло! Доброго дня.
Прочитала. Ділюсь думками. Віза - туристична. Два тижні. А потім...Без візи...Домашнє ув*язнення - добровільне...Згвалтування не було...Господарі - законопорушники. Їх би судити. Не мали права. Дитина Катеринина. Щодо кесаріння. Катерина нелегалка. Незастрахована. Операція дорога. Нелегальна. Лікарів - судити? Адвоката б?
З повагою, Наталка Д.
Вибач, що отак на твоєму горбові виїхала)))

© анонім (77.121.99.—), 30-06-2010

  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.71847796440125 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати

Новинка від Братів Капранових — “Паперові солдати”
До свого 52 дня народження, Брати Капранови підготували для своїх читачів яскравий подарунок — історичний …
Конкурс оповідань “Open World”
Літературний конкурс “Open World“ (1 травня 2019 – 1 листопада 2019) Шановні друзі! …
Книжковий арсенал 2019
Шановні друзі! Нагадуємо Вам, що зовсім скоро, розпочнеться один з найбільших літературних фестивалів …
Мовна та візуальна стихія українськості. “Енеїда”Івана Котляревського у відображенні ілюстрацій Оксани Тернавської
Шановні друзі! Пропонуємо вашій увазі розмову із доктором філософських наук, професором кафедри української …