Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Mary Magdalene - або - Maria de Magdala

(Рецензія на твір: Пострафаеліти, автор: Олег Кочевих)

© , 12-01-2007
Отримав насолоду! Дуже радує те, що Автор поставився до свого твору серйозно і ретельно попрацював над текстом. Читачеві завжди приємно відчувати до себе повагу. Утім, є кілька мовних дрібничок, про які варто згадувати лишень наприкінці – і то лишень якщо вистачить часу й натхнення після обговорення головного.

А головне, НМД, полягає в тому, що попри майже бездоганність мови і непересічну красу стилізації, цьому твору чогось бракує. Аж ніяк не емоцій і витончених відтінків почуттів - цього аж з надлишком. Це власне, чому цей твір виглядає мені набагато поетичнішим, ніж прозовим. Але спрешу про позитив.

Назва гарна, несподівана, приваблива й цікава. Дуже вдало, що текст розбито на частини. Це полегшує читання й робить текст динамічнішим - ніби струмочок перетікає поріжками. Привабливі й загадкові образи персонажів. Але вкрай ізольовані від зовнішнього світу й живуть у створеному Автором вакумі.

Зрештою, мені гостро бракує цілісности. На жаль, усе воно не сходиться до купи, а радше розсипається на окремі крихи прихованого сенсу і натяків на натяки. Аби я міг збагнути ПРО ЩО ж цей твір! Припускаю, що автор не ставив собі за мету бути ясним і зрозумілим у цьому творі. Шкода. Особисто для мене це те, що я високо ціную в добрій прозі.

Отже, після такої неочікуваної назви я міг уявляти, що твір буде стьобним, де "Пострафаелітами" є якісь сучасні постмодерністи чи навіть постпанки. Дуже кортіло, аби тут дійсно йшлося про справжніх Пострафаелітів.

Утім, у першому ж розділі в мене склалося враження, що події повинні розгортатися десь у сучасному чи ще радянському Львові чи Івано-Франківську. Аж ніяк не в пострафаелітівській Європі. Чому? Тому, що Автор переконує читача у незвичайности імени «Марі Мадлен», що є нібито однією з причин страждань дівчинки. Можу собі уявити, що така дівчинка (ймовірно з польско-католицької родини) дійсно б страждала в совєцкій школі серед Маш і Даш, Саш і Паш, Олежєк і Серьожєк...

Дражніння "мармеладом", що базується на фонетиці досить типового як на Західну Європу імени, мені виглядає як абсолютно совковий феномен. Адже в стародавні часи в Зах.Європі діти б не мали можливості не те що дражнитися, але взагалі мати вільний час для пустощів. Залежно від соціального класу - або вишкіл під наглядом суворих гувернанток і вихователів, або кряжіння на дитячій праці. Вільне спілкувіання дітей серед однолітків - це вже надбання сучасности…

Земля Скакунів, Острів Великого Завойовника і згадки про поганців, хоч вони і містилися всередині «несінченних історій», навіяли мені думку, що цей твір назагал є радше «фентезі», ніж оповіданням, що базовано на історичних фактах і матераіалах. Це відчуття посилювалося недоречністю, як мені здалося, суміші імен персонажів - Марі Мадлен, Джон, Ніка...

До речі, Ніка. Її присутність в оповіданні виглядає мені не дуже потрібною. А її самогубство, очевидно, мусило б бути алюзією на Анну Карєніну? Тільки воно мені здалося вкрай непереконливим. Адже шансів бути просто брутально й болісно покаліченою і після цього вижити під копитами є набагато більше, ніж загинути. Це ж треба мати яку мужність, щоб обрати собі таку смерть, яка не буде швидкою і гарантованою! Крім того, зазвичай, жінки обирають такий спосіб самогубства, який є найменш болючим і більш-менш естетичним з огляду на те, як потім буде виглядати покійниця, коли її знайдуть. Наприклад, дуже популярна була отрута...

Насамкінець, твір безперечно цікавий. Але я його не зрозумів до кінця. Тобто, я відчував, що він напакований символами і натяками, але я не зміг їх розкрити. Тож прослизнув лишень поверхнею й залишився спраглим. Аж сьогодні раптом - гульк! - бачу Автор запостив ще один твір. Може там знайду маснішу поживу своїм зголоднілим на якісну прозу мізкам?
Будь ласка, пишіть ще!
Щиро,
Олесь Б :)
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.039390087127686 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати