Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51563
Рецензій: 96011

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Ви суворі зі своєю героїнею

(Рецензія на твір: Завіконня, автор: Галина Михайловська)

© Академія, 23-02-2010
Ми вже тут писали, що якось бачили подібний політ з сьомого поверху - просто на очах жінка викинулася. Це не дуже романтичне видовище і звук тіла, що ударилося об асфальт ні з чим не можна порівняти.
Тому пробачте, що емоції у нас не відповідатимуть тим, на які ви розраховували.
Історія й справді зворушлива. Щоправда, вона має умовне відношення до теми лабораторної роботи, проте заслуговує на розгляд.
Тема кохання та туги за втраченим чоловіком є вдячною як для автора, так і для читача. І ви це використовуєте на всі сто.
Однак нам здалося, що ви не змогли вигадати, куди дівати дівчину, з якої почали - тому вставили в кінці фразу про сон, у якому вона блукала.
В результаті дівчина виглядає зайвою. Можна поміняти її на сусідок, які, до речі, вам вдалися - почати з сусідок і закінчити сусідками. Тоді, до речі, можна буде побороти бабусь, яких довелося виставити на лавочку з раннього ранку, у непідходящий час. А опис квартири можна дати очами автора. Так оповідання зліпиться докупи.
Якщо ж ви хочете залишити паралель дівчини з бабусею, доведеться вигадати якийсь інший зв'язок, менш штучний, ніж сон.
І ще одне - ви трохи перетискаєте з образами:
Утлий плащ
І звично відчула, як на згадку про чекання провернувся ніж, встромлений під ребра.
книжкова повінь, що, вихлюпнувшись із шаф, хвилями накочувалася на кожний вільний куточок
Що занадто - то не добре. Утлий - це ненадійний, нетривкий, хисткий. Який з цих синонимів підходить до слова "плащ"? Ніж під ребра краще вже був би скіпкою у серці, принаймні зразу видно, що це образ, а не правдивий ніж. Ну а книжкові хвилі, які накочуються - очевидний перебір, бо вони один раз накотилися, як повінь і завмерли.
Два приклади, які ми навели - просто найбільш помітні, інши образи у вас теж часто надмірні, звісно так легше розгойдати читацькі емоції, однак якщо такі образи один за одним нагромаджуються у читача в голові, він не витримає і втратить співчуття.
Не думайте, що ми тут взялися лаяти ваш твір - якби він не був вартий уваги, ми б його так докладно не аналізували. Отже залишаємо вам самій вирішувати, які з наших зауважень гідні того, щоб до них прислухатися.
Брати Капранови
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.042870998382568 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати