Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51563
Рецензій: 96011

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Дуже гарно

(Рецензія на твір: Навести лад у всесвіті (лабораторна робота, виправлено), автор: Галина Михайловська)

© Академія, 09-02-2010
Ви підійшли до роботи дуже грунтовно. Взагалі цікаво, як автори намагаються побороти перший очевидний поворот, заданий нами. Ви відтермінували його у часі. Це дуже цікаво - перетворити миття вікон у такий собі виставковий салон для дівчат :):)
І героїня у вас дуже симпатична, добре вимальована і впізнавана. Взагалі дуже гарне оповідання вийшло. Тому дозволимо собі зробити декілька стилістичних зауважень.
Перше - ви двічі використали один той самий прийом -описувати невідомого, який виявиться котом чи собакою. Один раз на фото, другий - у вікні. Прийом цікавий, але від повтору губиться.
Далі: вона роздивлялася на все. Тут або роздивлялася все, або роззиралася на все.
Наступне: здається, ви зловживаєте маленькими словами. Приклад:
Ганні подобалася Наталка, хоч та зовні була її повною протилежністю
Але ні, Наталку та Ганну ріднила хіба професія
якби не той випадок, що вмить вирішив її долю…
вони ласували морозивом у ще прозорому затінку скверу Між ними віддзеркалювала сонце плішина вічного парубка
Приберіть з цих речень "та", "ні", "той", "ще" - сенс залишиться, а ці маленькі слова заважають читачеві. Останнє речення, до речі цікаве особливо - ваще "ще" показує, що ви мали на увазі зміни у освітленні, які роблять тінь прозорою, а потім щільною. Тут варто або присвятити цьому ефекту окреме речення, або не чіпати його. Наступна фраза "між ними" вводить читача в оману - між Ганною та дівчатами у сквері, чи між дівчатами? Ми одразу подумали, що між Ганною та дівчатами.
Тепер про образність. Іноді вона потребує уточнення:
Ниточка, що прив’язує до землі, обірвалася в Ганни ще за бабів та дідів. Наталя ж приїхала до міста після школи.
Можна зрозуміти, що ви мали на увазі, але треба сильно подумати. Якби Наталя приїхала не "до міста", а "з села", було б зрозуміліше щодо ниточки. Хоч насправді образ ниточки все одно вимагає переформулювання, бо "ниточка, що прив'язує до землі" викликає в голові читача зовсім різні образи.
"хату під пагорбом" - це просто неуважність. Хата, мабуть, була біля пагорбу, а не під ним.
"І начальниця не янголиця, як ото в деяких везучих, а – Медуза Горгона відпочиває…" - занадто щільно накидано образами. Янголиця поруч з Медузою при тому, що ми не знаємо, яких саме везучих має на увазі героїня. І взагалі - не янголиця, а медуза відпочиває? Гадаємо, це варто переформулювати, чи то зняти янголицю (може, Медузу?), чи то розтягти на кілька речень, щоб читач не заплутався.
"А взагалі – чого зациклюватися на Попелюшці?" - знов-таки образ не очевидний, вимагає пояснення. Звісно, ми розуміємо, що ви мали на увазі, але читач заблукає, слово честі.
"й на мить замружила очі. А ті вже встигли відпочити" - тут у вас вибух і відпочинок требе переставити місцями. Великого вибуху не сталося - певно, очі встигли відпочити, так буде зрозуміліше.
Ну і в кінці теза про створення світів здається дещо надуманою. Може, ми щось пропустили, але вона не звучала до того, чи то звучала недостатньо переконливо. Тому тут раптом вилізла, як Пилип з конопель.
Тільки не думайте, що ми так докладно чіпляємося до тексту через те, що він не сподобався. Навпаки - дуже сподобався. Виважений, цільний, дорослий текст. Просто намагаємося бути корисними і не більше. Однак це залишається нашою приватною думкою, а брати її до уваги чи ні - справа ваша.
Брати Капранови
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.026685953140259 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати