Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ
AlmaNAH


Наша статистика

Авторів: 2615
Творів: 47684
Рецензій: 92545

Наша кнопка

Код:Рецензії

Переможцям - вітання!

(Рецензія на твір: Конкурс абініцій, автор: Микола Цибенко)

© Микола Цибенко, 10-01-2010
Вітання переможцям!
Спочатку «пройдуся» по всіх учасниках. Я оцінював кожну абініцію по своїй системі: найбільша оцінка – 12 балів, в тому числі – 8 балів (по 1 балу за кожний рядок) плюс 4 бала за цільність та художність твору (все це по максимуму).
Тепер – про кожну абініцію декілька слів і моя оцінка.
Першу ластівку надіслав пан П.Залєвський, яка принесла взимку весняний гумористичний настрій. Загальна оцінка 11,4 (6,4+4+1) бала, де 6,4 – оцінка рядків, 4 бала – цілісність теми і художність, 1 бал – бонус за першопрохідність.
Оксанка Яблонська (абініція №2) порадувала ранковою аквареллю природи у зливу та ще й так, що захотілося «лящати» разом із жабками за такий гарний малюнок серед зими. Деяка штучність в підбиранні рядків знизила оцінку, тому загальна оцінка 8,1 бала (6,1+2).
Пан В.Шляхтич (абініція №3) попри музичну спрямованість конкурсу, попередив нас про загрозу від «лякача» народу, який до того ж ще й домагається собі вигод. Оцінка 8,3 бала (5,3+3).
Про причину застуди – невзутість – попередила нас пані О.Малинська (абініція №4). Мені тільки засумнівало відношення до «довершеного» вітру, який раптом із «довершеного» став дуже «розхристаним», що дійшов до «дівчат на розпутті». Оцінка 9,7 бала (6,7+3).
Якщо забажає читач послухати «Пісню Сольвейг» (втілення прикладу жіночої вірності), прочитайте абініцію №5 пані Зоряни. Кожен рядок – виважений і стрункий, наче клавір. Оцінка 11,2 бала (7,2+4).
Пані Дара в абініції №6 торкнулася теми вірування наших далеких предків – аж дух перехоплює від святкового настрою. Трішки понизили оцінку відсутність довершеності рим в першому катрені. Оцінка 11 балів (7+4).
Якщо Чумацький Віз повернув дишло до літа, то пора колядувати. Пані Г.Михайловська (абініція №7) подає приклад, як це робити. Певною мірою «розчинив» оцінку сольвент, але слова із пісні не викинеш. Загальна оцінка 11,1 бала (7,1+4).
Ознайомившись із абініцією №8 (автор М.Мисковець), можна пересвідчитися, що без гарної якості виготовлення ракети не подолають космічні відстані. Чи не тому пан Микола намагається майже досконало побудувати і рядки свого вірша? Хоча слід висловити скептицизм – від власних проблем не втечемо ми навіть у космосі. Оцінка 11,7 бала (7,7+4).
Володя Сірий (абініція №9) підкорив щирим прагненням здобувати вершини творчості. Відповідне прагнення, втілене у рядки оцінюю в 10,8 бала (6,8+4).
Автора абініції №10 я не ризикнув подати як Т.Шевченко (зрозуміло – чому), тому, пані Тамаро, я був здивований єдиним подихом вірша, як у Великого тезки. В цілому ж оцінка 11,2 бала (7,2+4).
Гарний перехід до «скрипкового ключа» в абініції №11 С.Кедик, хоча бемоль трішечки понизив не тільки ноту, але й оцінку, яка вже не така й мала – 10,4 бала (7,4+3).
Страшно було дивитися на голу і злу Маргариту (абініція №12 Н.Ліщинської), але, враховуючи віртуальність, якось подолано цей страх. Хоча тремтячою рукою виводжу оцінку 11 балів (7+4).
Мабуть, під впливом попереднього страху, я уникнув абініції №13, а зразу перейшов до №14 (автор К.Мю). Оцінка 8,4 бала (6,4+2) нижче тому, що окремі гарні рядки не поєднані в цілісний твір.
Потішила абініція №15 пані Г.Осмоловської – герой-ремонтник Іванко доремонтувався до весілля та ще й з новосіллям. Деякі недоречності та «розпанахані колготки» дещо понизили загальну оцінку: 11 балів (7+4).
Прямо на санчатах в’їхав на конкурс пан А.Бачинський (абініція №16). Його кожух прикрасили гарні рими, цільні і послідовні метафори. Загальна оцінка 11,8 бала (7,8+4).
Абініцію №17 (автор Л.Лібуркіна) я виділяю окремішньо, бо автор «випередила» події, розмістивши вірш на конкурсну тему ще в квітні минулого року. З цієї причини і підхід своєрідний – з додатком бонусу. Оцінка 11,0 балів (7+3+1).
Зваживши всі за і проти (абініція №18, автор Куля), дійшов висновку, що є і здобутки, і втрати певної художності. Оцінка 8 балів (6+2).
Отже, виходячи із цих оцінок, моя трійка переможців: №16, №1, №8.
Підрахувавши всі бали, згідно надісланих оцінок і доданих моїх, маємо остаточний результат:
Перше місце абініція №10, автор Тамара Шевченко – 17 балів.
Друге місце абініція №1, автор П.Залєвський – 9 балів.
Третє місце абініція №9, автор В.Сірий – 8 балів.
Третє місце абініція №8, автор М.Мисковець – 8 балів.
Як бачимо, безсумнівну перемогу отримала пані Тамара Шевченко, з чим ми її всі і вітаємо, як також і трійку літературних богатирів – пана П.Залєвського, пана В.Сірого та пана М.Мисковця.
Ще три учасники набрали по 7 балів, це говорить про близькість творів за якістю. Шкода, що не всі учасники надіслали свої оцінки. І хоча всі надіслані оцінки суб’єктивні, але видно, що кожен намагався визначити справді найкращу абініцію.
Тож моя подяка всім учасникам конкурсу.
До 1 квітня спробуємо позмагатися ще – ідея є!

P.S. Володю Сірого прошу на мою адресу mzibenko@googlemail.com надіслати свій мейл – я запропоную свою подарункову книгу.
Решта переможців має мейли на своїх сторінках, тому я звернуся ближнім часом з пропозицією подарункових книг, щоб узгодити.

А ще ракета з абініції #8 надихнула мене на твір. Надіюся скоро дописати ;)

© Оксана Яблонська, sevama, 11-01-2010

Я за "Маестро Приємних Несподіванок", а можна й простіше - дати просто титул - "МУДРЕЦЬ".

© Tamara Shevchenko, 11-01-2010

Теж приєднуюсь до привітань переможцям, а особливо пану Миколі за вдалий конкурс. Тішуся, що у власному рейтингу Ви, пане Миколо, відмітили і мій твір, бо почути схвальну оцінку від Майстра - особлива приємність.
З повагою, А.Бачинський

© анонім (89.105.236.—), 11-01-2010

Дякую, пані Галино! Краще спілкуватися ось так - конкурсами чи рецензіями-відгуками, бо дуже неприємно бачити різного типу сварки.
Шануймося!
З повагою М.Цибенко

© Микола Цибенко, 10-01-2010

Вітаю переможців, насамперед пані Тамару (я навіть і не помітила б, як будуть виглядати ініціал(и) та прізвище, якби не пан Микола!).
І величезна дяка пану Миколі - це була справжня подія, тепла й весела, в зимові похмурі дні.
Я теж за те, щоб надати статус най-най-най... і ще писати золотими літерами :).... Хоча розумію, що пан Микола все це робить не заради чогось, а тільки завдяки своїй справжній любові до України, до української мови й українського ж красного письменства. А, може, і тому, що добре ставиться до нас з вами - до ГАКівців.
Щиро, Галина М.

© Галина Михайловська, 10-01-2010

Дозвольте і мені привітати переможців - усіх нас.
Вітаю!
Вітаю нас і бажаю нам Любові, а ще всього найкращого - гарних думок, ідей, втілень....
:)
З повагою,
Світлана

© Світлана Кедик, 10-01-2010

Дякую, Оксанко! Відносно мейла - мейл як мейл, який є.
Творчих успіхів!
З повагою М.Цибенко

© Микола Цибенко, 10-01-2010

Статус "Маестро Приємних Несподіванок" ;)

Щирі вітання переможцям та учасникам. Нумо й надалі виточувати майстерність ))

Пане Миколо, ваша адреса на гуглі цікаво написана. Моя після песика пишеться gmail.com
;)

© Оксана Яблонська, sevama, 10-01-2010

Ну, не знаю, в минулому чи ні, але ж вони є чомусь і зараз. Я ж не маю на увазі статус для Вас, як прозаїку чи поету, а насамперед, як людині, що вміло і вдало "заводить" гаківську публіку ось такими конкурсами.
З повагою,

© Залєвський Петро, 10-01-2010

Дякую, дякую усім, дорогенькі!
Дуже рідко приймаю участь у конкурсах, бо самокритика не завжди мені дозволяє це робити...
Отримала величезне задоволення від конкурсу, як і інші учасники, які так активно приймали участь у написанні і обговоренні творів, то вже була нагорода. Але найбільше хотіла книжку пана Миколи (про це писала ще із самого початку). То ж приманили мене, мов цукеркою :)
Вітаю усіж інших учасників і переможців.
Успіхів вам усім!!!

© Tamara Shevchenko, 10-01-2010

Який статус, пане Петре? То все в минулому, зараз у нас у кожного рівний статус, так що когось виділяти не варто.
З повагою М.Цибенко

© Микола Цибенко, 10-01-2010

Так, так - пану Миколі - особлива шана. Я хочу внести пропозицію стосовно надання пану Миколі Цибенку офіційного статусу на сайті. Адже на сайті є автори зі статусами. І пан Микола цілком на те заслуговує.
Хто - "за" - піднімайте руки! я вже підняв!!
Дякую за вітання! буду статратися, аби оте все збулося :)))
З повагою,

© Залєвський Петро, 10-01-2010

Щиро вітаю усіх переможців. Дуже мені приємно, що всіх переможців відгадав я. Може не зовсім по черзі, але все таки тішить мене, що Ви, пане Миколо були подібної думки. Низенько кланяюсь Вам, Пане Миколо за приготовання вдалого конкурсу. У поточному році я впевнений. що Ви ще щось нового кинете перед людей слова. Ще раз всім бажаю самого добра і гарних краєвидів на поетичній ниві.
З повагою Василь Шляхтич

© Василь Шляхтич, 10-01-2010

Найперше, хочу подякувати пану Миколі за проведення такого цікавого конкурсу, а також за важку роботу по аналізу і оцінці конкурсних робіт. Також хочу привітати всіх учасників конкурсу з спільною перемогою, бо головна наша перемога, це задоволення від творчого процесу, від спілкування з друзями, і нашої взаємопідтримки і взаємодопомоги.

І Ви, пане Петре, прийміть і мої найщиріші вітання з Днем народження, бажаю міцного здоров'я всіх гараздів і творчих успіхів.

© Микола Мисковець, 10-01-2010

Щиро дякую за вітання!
І також приднуюся до вітань! я дуже радий з того, що мені таки (ну й не тільки мені :) вдалося в прогнозі визначити переможницю!
Ура!

© Залєвський Петро, 10-01-2010

Приєднуюся до вітань із Днем народження, пане Петре! Бажаю нових перемог і на творчій ниві, і у вихованні патріотів України! Щастя Вам у житті та родинного щастя бажаю!
З повагою М.Цибенко

© Микола Цибенко, 10-01-2010

Приєднуюся до привітань переможців! Зичу творчої наснаги і успіхів.

А, оскільки у Вас, пане Петре, сьогодні ще й День народження, дозвольте і мені Вас привітати. Бажаю Вам усіляких гараздів!

З повагою, Зоряна.

© Зоряна Львів, 10-01-2010

Христос Народився!
Найщиріші вітання переможцям - пані Тамарі, пану Володимиру, пану Миколі та пану Петру!!!
Насамперед хочеться відзначити пана Петра Залєвського і принагідно привітати його з Днем народження!!! Насамперед здоров'я, кохання, наснаги, успіхів в творчості, многих благих літ життя:-)

З повагою,

© Дара К., 10-01-2010

  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.64626002311707 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати

День Соборності України
Вітаємо всіх з днем Соборності! Бажаємо нашій державі незламності, непохитності, витримки та величчі! …
Українські традиції та звичаї
Друзі! На сайті “Онлайн Криївка” є дуже цікава добірка книг про українські традиції та звичаї. …
Графічний роман “Серед овець”
Графічний роман Корешкова Олександра «Серед овець», можна було б сміливо віднести до антиутопії, як …
Добірка художньої літератури козацької доби
Друзі! В інтернет-крамниці “Онлайн Криївка” представлена цікава добірка художньої літератури …