Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51565
Рецензій: 96014

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Над текстом ще треба попрацювати

(Рецензія на твір: Спогади про дитинство, автор: Катерина)

© Алла Письменна, 08-01-2010
Дивний текст.
Слово «завжди» невдале. Можна написати «Ще змалечку».
«З дитинства моє тіло і врода була некрасивими і була схожою на гусінь.» Хто був схожий на гусінь: тіло, врода, чи весь Ваш образ в цілому? Якщо останне, то просто додайте «я», перед другим «була».
Враховуючи те, що слово «була» вже кілька разів вживалося, то доречніше сказати не «А мрія була», а просто «Я мріяла».
«На щось таке, що радувало б око людей, доставляло б ним радість та щастя» - тут про радість говориться двічі, слово «ним» краще замінити на «їм», а взагалі, другу частину речення я б написала так: змушувало б їхні серця битися у ритмі захвату и щастя.
«але не побачила ту дівчину, яка була, а нову – прекрасну…»
На мій погляд теж невдало... «на мене дивилася прекрасна незнайомка, але це була я!», можна так, а можна підібрати слова ще кращі.( героїня мало не знепритомніла, тож речення повинно відображати її шалене здивування)
Але все це технічні дрібниці.
Хотілося б поговорити про суть. А вона полягає, в тому, що жила собі гидка-бридка дівчинка, яка «якось зранку» перетворилася на прекрасну не то дівчину, не то метелика. Перетворення раптове, абсолютно несподіване і можливо навіть не очикуване. «Моє тіло стало тендітним та красивим, а на спині – з’явились « крила»» Дійсно з’явилися крила, чи то героїня так зраділа, що відчула, що від таких почуттів у неї наче виросли крила?
Власне саме «політ» описаний найкраще.
Правда, незрозуміло чому, при великій любові до метеликів, замувчується така стадія розвитку, як «лялечка»? До сюжету підходить: бідна гусінь настільки страждала від власної «вроди», що вкрилася панцирем недовіри до оточуючих чи ще щось, перетворившись на лялечку. А вже потім...
Останні слова тексту для мене стали несподіванкою - «все може стати реальністю завдяки власним зусиллям!!!». Я все перечитала ще раз, але не знайшла жодного «зусилля», яке допомогло тій мрії здійснитися. Чи прокинутись і вийти з будиночку до озерця і є ті самі зусилля? В тексті причиною перетворення бачиться більше непідвладне поясненню чарівне дійство, ніж зусилля цієї гусені.
Текст красивий, але його краса обсипається, коли вчитаєшся глибше.

  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.031294107437134 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати