Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Чаєтітіє лицаря Мартина

(Рецензія на твір: Легенда про залізну вежу, автор: Наталія Добжанська)

© Камаєв Юрій, 22-09-2006
Давніше я звернув увагу на інший текст пані Наталі - "Сигнал". Ця психологічна замальовка видалася мені цікавою. Саме тому я вирішив прочитати "Залізну вежу". Щоб виконати епитимію, накладену на нас М.Гоголем у в вигляді рецензій, я вирішив викласти тут кілька своїх думок щодо цього тексту.
Задум видався мені цікавим, загалом текст справляє непогане враження, хоч я і не цілком поділяю захвату попередніх рецензентів. Отож, переходжу до критики:

Нмд, авторка попала між жанрами: десь посередині між казкою і фентезі. У тексті зустрічаються прийоми і того і того. Твір і думки, закладені в текст досить дорослі, а обезособлений герой - напочатку просто хлопець, або ж лицар без страху і сумнівів (типово казковий заворот - типу "жили собі дід і баба"). Лише наприкінці читач дізнається що його звати Мартин. Мотивація старійшин теж не надто переконлива - ніззя значить ніззя. Типу - не сідай на пеньок, не їж пиріжок - знову казковий прийом. Але за суттю і духом це оповідання - фентезі. Зокрема, немає яскраво вираженого виховного моменту наприкінці,характерного казці. Тобто, авторка почала опоідання як казку, а закінчила, як фентезі. Нмд, варто було триматися одного жанру від початку і до кінця.
При простому і ясному початку і цікавому фіналі вийшла дещо змазаною середина твору. Тобто діалоги героя з Володаркою лісу. Щось надто просто вона віддала йому могутній артефакт. Незрозуміла мотивація її вчинку - якщо вона знала як цю вежу зруйнувати, мала б уявляти наслідки. Її вчинок набрав би осмисленості лише тоді, коли б авторка якось натякнула, що та ну дуже не любить людей. Наприклад - було б не зле вказати що ця Володарка лісу - не людина, а щось на зразок підлого зеленого губліна і уя ця наступна різанина лише буде її тішити. А на разі її вчинок ніяк не вмотивований.
Далі трошки зупинюся на деталях антуражу - бо ж хтось із великих казав, що диявол ховається у дрібницях. Насамперед - чай. Спадають на думку тлусті московитські купці із самоваром або ж вікторіанська вітальня. Краще б вони пили якийсь відвар, варево, настоянку.
намацував собі шлях дерев’яним костуром - костуром користуються каліки, лицар Мартин міг користуватися палицею.
Я виховала тебе лицарем без страху і сумніву – щоб не загинув, як твій батько...” - ця фраза провисає, про батька героя не згадувалося ні до того, ні після того.
Наприкінці зазначу, що мені здається, що цій ідеї трохи тісно у цьому оповіданні, цей текст можена розвинути у невелику повість у жанрі фентезі.
На цьому зичу авторці успіхів і прошу адекватно сприйняти мої цілком дружні зауваження.

З повагою,
Кам.Ю
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.042916059494019 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати