Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

[ Без назви ]

(Рецензія на твір: Кого боятися самотній вершниці в українським степу?, автор: Олег Derim)

© (194.44.98.—), 11-03-2009
Пане Олеже, взагалі нмд, твори Генрика Сенкевича на тему польської історії (Qvo vadis залишимо за дужками - річ позачасова і універсальна) малостравні для української свідомості. І одразу зауважу щодо позитивног впливу на свідомість польської нації - імперські амбіції, месіанство і цивілізаторство щодо українців, що частенько проковзують у його текстах, а особливо у цьому романі сильно вплинули на те, що сталося приблизно через пів століття - загибелі Польської республіки та жорстокої українсько-польської війни та тлі німецької окупації, оскільки Сенкевич був прапопором ідеології довоєнної Польщі.
Саме ревізія доробку Генрика Сенкевича Єжи Гофманом, що промодерував ідеологічну складову та змістив політичні акценти робить ці твори сучасними і позбавляє неприємного присмаку застарілої ворожнечі. Зверніть увагу на репліки представників т.з. партії миру як у українському таборі, так і у польському, які вклав у їхні вуста режисер та авторську ремарку наприкінці у фільмі "Вогнем і мечем". Мабуть тут більше правди саме за паном Єжи, адже українці і поляки воювали пліч-о-пліч значно частіше ніж між собою.
Найбільш повно позиція режисера викладена у його документальному серіалі "Україна - становлення нації" і ця людина викликає у мене величезну повагу.

Кам.Ю
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.041892051696777 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати