Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51589
Рецензій: 96021

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Ну от свербить посперечатися....

(Рецензія на твір: Перша платформа або Зовсім не про голуба, автор: Роман RemiK Котик)

© Галина Михайловська (77.120.129.—), 07-03-2009
Почну з цитати: " ...твоє право на життя нівелюється нашим правом на цивілізованість. На законотворення. На правила.....
...ось він – наш гуманізм. Ось вона - наша людяність"
Чому саме з цієї? Бо ось саме тут сконцетровано дещо, стосовно чого хотілося б - ні, не посперечатися.. Мабуть, висловити певні зауваження. Чи - спостереження. Роздуми з цього питання.
Мабуть, це не я вигадала (але не можу назвати джерел, бо наукових праць принципово давно не читаю), що у жовтневому перевороті є величезна провина письменників 19-го сторіччя. Російських, та й наших, українських. Хоча всі вони (ну, принаймні, більшість з них), ніц свідомо для того не робили. Просто чесно, з позицій саме от гуманізму, змальовували те, що бачили навкруги - утиски людей праці ( а хіба без цього може бути? Ну, от Ви сьогодні розпочнете власний бізнес, тоді когось наймете до роботи.. Ви ж не будете з ним навпіл зароблене ділити? Має бути зростання бізнесу, окупність ваших ризиків, Ваш прибуток, нарешті... А хтось подивиться, подивиться, та й напише полум'яний заклик до соціальної справедливості).
Отак і писали, усе дев'ятнадцяте сторіччя. А тоді з сучасності подивилися - виявляється, у тому селі, де люди неначе подуріли, неначе хати погоріли, поряівняно з колгоспами було наче в тихім раї...
А з іншого боку - що робити письменникові, якщо він людина чесна й з серцем? Податися у одописці він не може. Йому й насправді болить людский біль. І біль старого бомжа теж.
Хоча з економічного й соціального погляду, він, мабуть, не може не розуміти, що тепло, світло й комфортний стілець в залі - то товар. Такий точно, як хлібина на полиці крамниці. Закликати, чи просто гадати, що товар - будь-який - має (підкреслюю: має!) відпускатися без грошей, то є спроба зламати єдину реалізовану в історії цивілізаційну модель людства. Право на власність лежить в її підвалинах, подобається це нам чи ні (певно, що інколи подобається, інколи - навпаки), і коли ми закликаємо відступитися від реалізації цього права, хоч з якої причини, то ллємо воду на млин , з одного боку, натовпу. Він, ще з Риму, а, може, й раніш, спить і бачить не працювати, але отримати хліб та видовища. А з іншого боку, що ще значно гірше, політичних демагогів, які на спинах отаких бомжей, на їхньому зрозумілому бажанні тепла, хліба , як на розбурханій хвилі , приходять до влади. Бідаки чекають, що, нарешті, все поділять - але дзуськи! Усе ПЕРЕділяють. І на тих зручних кріслах, в тому теплі буде сидіти не той бомж (це стовідсотково), але, напевно, й не Ваш ліричний герой. Просто інші обличчя й постаті. Ну, і кому буде від цього легше??
Хіба що Вашому героєві не треба буде вирішувати для себе питання - бути чи не бути всередині приміщення. Вирішать за нього. І він отримає змогу без перешкод дивитися на сніжок :)
Це я до змісту. Причому, не заперечуючи його глибини. Навпаки, хотілося б показати, що там, під цією глибиною, ще багато-багато шарів...
Щодо форми, як завжди, блискуче. Щодо спрямованості - як завжди, гуманістично.
Гуманізм - це не вада, звісно. Це величезний плюс. Тільки маємо пам'ятати, що він має бути доброчинним, а не примусовим. Інакше ризикуємо отримати його повну протилежність.
З повагою, Галина М.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.044647932052612 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати