Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2699
Творів: 51653
Рецензій: 96053

Наша кнопка

Код:



Рецензії

[ Без назви ]

(Рецензія на твір: Циганюра, автор: Тетяна Мельник )

© Камаєв Юрій Статус: *Історик*, 27-02-2009
Хтось сказав - на війні небезпечніше бути жінкою ніж солдатом. Мені дуже сподобалося це оповідання. Воно живе, справжнє. Відчувається, що писане по справжній історії життя і під собою має долю живої людини. Справжня історія - це та сама історична память, перекази дідусів і бабусь про ті часи. Правдиві, без купюр, переосмислені ними із часом, коли переплітається разом велике і мале - два бабиних золотих і царський паспорт, врятоване рішучою сільською жінкою приречене циганча, порядність і добросердність тих, кому пропаганда приписувала бути жорстокими та брутальними і жорстокість і підлість тих, хто згідно канонів мав уособлювати усі чесноти. До слова - над тими жінками ще знущалися і по війні, а особливо над дітьми, яких вони привезли із собою або народили по поверненню - історії не менш драматичні від шевченкових покриток.. Мабуть це вже окрема тема, хоч побіжно - Антоніна від цього теж страждає, мабуть її репутація на селі не лише через те що вона палить цигарки чи неприпустимо для тих часів - на рівних спілкується із чоловіками.
Таню, чудове оповідання. Нещодавно на Літкаценті читав інтервю із Ритою Кіндлеровою, чеською україністкою. Зацитую: Трохи мені бракувало рефлексій над історією, чого немає зараз, буде пізніше – дочекаюся. Новітня українська історія така страшна, що треба повільно увіходити в неї.
Мені здається, що час туди входити вже настав.

Кам.Ю
,
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.040776014328003 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати