Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51564
Рецензій: 96013

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Шикарний матеріал

(Рецензія на твір: Баркарола (O sole mio), автор: Антон Санченко Статус: *Експерт*)

© М. Гоголь, 19-07-2006
Погоджуюся з усіма рецензентами. Але хочу бути корисним автору, тому зверну увагу на деякі недоліки, хай уже автор не ображається.
Дякую містеру Куку за зауваження. Поліз до довідника і побачив, що прапор "Хотел", про який згадує автор не червоно-біло-червоний, а просто біло-червоний, як польський, тільки набакир. Хтось помилився - чи автор, а чи довідник.
Ну, це деталі. Іще раз зауваже - матеріал мені дуже сподобався і вся подальша критика має не знак "-", а знак "+". Я буду намагатися допомогти талановитому, на мій погляд, авторові.
Почнемо спочатку. А починається усе із американського літуна. У читача складається враження, що далі теж буде про нього. А дзуськи! Далі оповідання ведеться від першої особи українського моряка. Це дуже істотний недолік, бо початок - це окреме мистецтво.
Далі виклад жвавий, ми полишимо деталі і спробуємо виокремити інтриги, який у оповідання багато.
Інтрига перша - американський винищувач, який чомусь звернув увану на наш корабель.
Інтрина друга - турецькі цигарки, які ховає капітан, конфлікт з командою
Інтрига третя - конфлікт ліричного героя із коком, тобто Галею
Отже інтрига перша призводить до головної конфліктної точки - герой сидить на судні, коли решта гуляють Венецією. Інтрига друга тут закінчується фактично нічим, тобто для розвитку сюжету вона нічого не дає. Інтрига третя, найцікавіша, у цей мометн дає необгрунтований злам - Галя раптом ні сіло ні впало простягує гурою руку дружби. А герой зауважує, що йому навіть краще сидіти на кораблі і таким чином руйнує головний конфлікт у самому його епіцентрі. На цьому читач може зупинитися, бо усі конфлікти закінчено, йому попереду нічого цікавого не світит. Автор розуміє це і кидає приманку пива з рисом, як на мене, слабеньку і ніяк не обгрунтовану. І одразу починає четверту інтригу - зі стивідором. Інтрига теж цікава і розв'язується непогано, але це сприймається як зовсім інша історія, ніяк не пов'язана з основною. Ну а три пляшки на рундуку сприймаються як несподіванка, не зовсім зрозуміла.
Отже при наявності шикарного матеріалу композиція вимагає суттєвого вдосконалення.
Багато сюжетних ліній повинні підтримувати одне одну і в кінці зійтися в один вузол, який розрубається в кульмінації. Тоді читач буде аж ногами сувати, перегортаючи сторінки. Не візьмуся за конктетні поради, але історія з цигарками, з літаком та з Галею повинні зійтися в точку, поставивши героя у критичну ситуацію. Історія зі стівідором може допомогти знайти вихід, несподіваний і оригінальний. І тоді настане розв'язка.
Боюся, що рецензія вийшла задовгою, але оповідання заслуговує на докладний аналіз. Бажаю автору не образитися а спробувати використати те, що вважає за доцільне. ПишиЩе
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.040501832962036 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати