Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Цікава новорічна дискусія

(Рецензія на твір: Ями в сучасній літературі, автор: Василь Тибель)

© М.Гоголь (62.221.51.—), 29-12-2008
Дуже радий, що у нас виникла ця розмова. Це означає, що українська література потрошку оживає. Адже згадайте 98-й рік - про що можна було сперечатися, коли літератури як такої не було? А зараз є (мало не написав "на всі смаки", але зупинився, бо не на всі, проте на багато смаків є). Так що має рацію шановний КамЮ - шукайте те, що сподобається. Відносно гіпертрофованої уваги до так званого "сучукр", можу погодитися з тим-таки КамЮ - її читачі є найбільш резонансною аудиторією. Накладам Андруховича при всій повазі далеко до Матіос чи навіть Люко Дашвар, але що поробиш, коли остання апелює до людей старшого віку, а вони зваженіші у своїх коментарях. От і виходить, що інформаційний слід (чи послід:) "сучукр" значно більший. От і здається іноді, що крім неї у нас нічого немає.
На мою скромну думку, такий стан є віковим. Ми зростаємо як література і відповідно переживаємо усі хвороби цього зростання. Зокрема зараз у нас пубертантний період - переакцентація фізиології, зосередженість на порухах власного організму, активна цікавість до заборонених зон. Це мине. Точніше, відійде на гідне місце, у нішу молодіжної літератури - для тих, хто тільки починає читати. І нападати на творців "сучукр" - справа невдячна та безперспективна. Це все одно, що ходити вулицями і робити зауваження молоді за дивні зачіски і штани на колінах. У відповідь вас просто пошлють. До речі, ті, що ходять з акуратними короткими зачісками, часто є найнебезпечнішими представниками молоді - гопниками, так що тут за зовнішністю судити треба обережно.
Зверніть увагу на коментарі типу "сучукр мене обернула до української літератури". Це один з найрозповсюдженіших аргументів. Тобто цей різновид творчості призначено для малоосвіченої публіки, яка тільки починає знайомитися з літературою. І цю функцію вона виконує - слава Богу! Просто згодом таких неофітів буде менше, порівняно з освіченими читачами.
До молоді літературної і звичайної треба ставитися мудро. Вміти дати по носі, коли перебирають - а це треба вміти, щоб твої слова не сприйняли за буркотню. І вміти похвалити, коли є за що. Їм не вистачає саме доброго слова - коли читаю Дереша, хочеться його погладити по голівці і нагодувати, таке воно нещасне і забрьохане. Бідолашна дитина! І більшість його колег точно такі - нещасні, затуркані, заплуталися в собі, у своїх комплексах, розгублені перед дорослим життям.
Наїзди, а тим більше абстрактні, призведуть тільки до сварки. А нам це зараз не потрібно - надто мало нас, українських літераторів, щоб іще дозволяти собі лаятися та сваритися. Ми повинні дати їм приклад нормальної дорослої поведінки, адекватної і серйозної критики.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.029383897781372 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати