Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51614
Рецензій: 96035

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Чортзна який вже ЛжеМикола

(Рецензія на твір: Я є цар добрий..., автор: Камаєв Юрій Статус: *Історик*)

© Ігор Скрипник, 03-11-2008
Багата на цікаві історії наша минувшина, а скільки ще подібних випадків не дійшло до нашого часу. Особливо це стосується періоду 1917-1921 років. Тут є де розгулятись літератору. Та й традиції появи лжемонархів для нас далеко не нові.

Чомусь під час прочитання оповідання у мене появилися дві версії появи цього ЛжеМиколи:

Перша – це причинний, котрий видає себе за царя і якимись правдами чи неправдами роздобув собі однострій полковника та зброю, щоправда мені тоді б більш імпонувало вжиття в мові ”монарха” русизмів, навіть незважаючи на його приязнь до України.

Друга – це людина, яка вдало (чому сприяє зовнішність) імітує із себе царя із певною метою, а саме – введення в оману довірливого люду і підняття його на боротьбу із більшовиками, особливо після ”Бо зрадили мене ті москалі кляті і ніколи не шанували, народ вони лукавий і недобрий, хоч у який колір фарбуються, чи білий чи червоний, а порода погана... ” Швидше за все це прибічник УНР, особливо коли згадує Петлюру. А ще зброя у скрині – останнє свідчення про підготовку повстання. Та й часто в ті роки це траплялося, і опісля теж. Та й говорить українською добре, і гімн співає.

Згоден із Антоном, що варто якось вказати на час і місце дії, вказати хто такий Мордалевич, чонівці. Не всі знають хто такі останні.

У тексті є деякі дрібні помилки.

У багатьох словах немає апострофів: ”підїхати”, ”чоловяга”, ”памяті” і т.д.

Очепятки (хоча, здається, деякі вжиті спеціально, особливо в прямій мові): ”рострілом”, ”спасений”, ”страждений”, ”допомогаємо”, ”то в під Петербургом”, ”напочатку”, ”хазайство”, ”нас нас в ешелони”, ”підішов”, ”стражденим”, ”генерал-адьютантом”, ”сповіщувало”, ”намаглися”.

Гарне оповідання із традиційним сумним кінцем, але що поробиш, така історія.

Щиро І.С.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.042762994766235 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати