Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

[ Без назви ]

(Рецензія на твір: Пояси шляхтича Рога, автор: Ігор Скрипник)

© Noelle Daath (80.93.126.—), 03-07-2008
Пане Ігорю!

Я не сумніваюся, що ви працювали на розкопках. Але дозвольте й мені згадати свій невеличкий досвід.

Ви писали:

«Щоправда, степ вже зовсім не дикий, а майже повністю освоєний. Їм ще не траплялися не зачеплені людською рукою місцини. Втім, вони і без того мали чим зайнятися, і не сушили голови, де б то знайти клаптик незайманої природи.»

Для розкопок ніколи не шукають незайманих місць – навпаки. Для пошуку ознак освоєності також використовують дані аерофотозйомки, особливо в степах.

«Розкоп був доволі глибоченький і хлопці вже з головою сховалися у ньому, лише інколи над землею виринали язики лопат. Та й з одного краю ями виріс вже чималенький земляний насип. Сьогодні вони добряче попрацювали, однак цінних та інформативних знахідок не було.
Взагалі нічого.»

З головою, - це вже не для копання звичайними довгими лопатами, а т. зв. «сапьорками». Землю з такої глибини засипають у мішки (до половини) та піднімають вірьовками наверх. Уникають зайвий раз шастати туди-сюди, а якщо розкоп широкий, обов’язково викопують у землі сходи. Боже збав насипати землю біля самого краю розкопу! – може посунутися край розкопу та привалити людей. Землю насипають на відстані принаймні метра од краю розкопу, рівномірно розподіляють по всьому периметру, розрівнюють вершечки, щоб не осипалися. До речі, саме сапьорками, ножами, віхтиками працюють дівчата, тобто, це хлопці помагають дівчатам, а не навпаки. Хлопці в основному роблять важку роботу, що не потребує терпіння та обережності.

«Керівника археологічної практики теж не було на місці…Він поїхав до них, строго попередивши студентів, що залишалися, про дотримання правил безпеки та заборонив самостійно продовжувати розкопки.»

Залишити розкопників самих – то підсудне діло. Керівник обов’язково має заступника, який наглядає за роботою. Крім того, на розкопі обов’язково турбуються про охрану проти «чорних археологів». І ще: неможливо щось сховати під час роботи… відкрию невеличкий секрет: кожному з розкопників окремо керівник, наче брату рідному, довірливо каже: «ти знаєш, я ось тому не довіряю, подивись за ним, добре? матимеш премію»

«рисунок із твар’ю « - може, краще «патрет», «парсуна»?

«Я там дещо знайшов, - він витягнув з кишені декілька срібних монет і показав друзям.»

З кишені він витяг би вже уламки срібних монет. Старі срібні монети дуже крихкі, їх треба відновлюватися у слабокислому розчині. Хоч би в хусточку загорнув, чи шо…

«Студенти стояли на краю розкопу і дивилися на людські кістяки, залишки одежі та зброї.»

Отак прямо стояли і дивилися? стояти на самому краю розкопу суворо заборонено.
Це вони шо, всього лише за кілька годин розчистили віхтиками і кістяки, і одіж, і зброю? поки начальник не приїхав? :)
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.027559041976929 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати