Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

[ Без назви ]

(Рецензія на твір: Чугайстрового війська побільшало (Культурний герой), автор: Галина Михайловська)

© Чугайстер та його військо, методологія посвячення)))), 13-05-2008
Привіт, пані Галино, вибачайте, що так пізно.
Але дякую Вам за Чугайстра - культурного героя, то є дуже добре, як кажуть у нас)))
Дозволю собі висловити те, що я побачила у цьому творі. І звиняйте, буду пробувати це робити так, наче не знаю Вас, і так наче ми ніколи не зустрічалися на ГАКу.

Початок розповіді - діалог, відображає антагоністичні протиріччя ідеологічних установок батьків Малої, що не тільки відтворює одну з побутових трагедій української сім ї минулого століття, але й презентує читачеві умови виховання дитини, про яку дальше піде мова.
В наступному абзаці добре змальована свідомість дитини, котра дечого не розуміє і проводить невірні аналогії між словами та тим, що вони означують.
Подальша частина розповіді уже вводить в сферу стосунків батьків дитину, яка до цього часу зображалась відокремлено. Батько, ставить до Малої з любов’ю, проте у нього існують деякі упередження щодо неї, незадоволення нею, через ті фактори, яким вона ще не може керувати. Отже у розповіді, батько виступає далеко не ідеальним персонажем, але він намагається прилучити свою дитину до спадку поколінь, а робить це через книжки та розповіді.
Вплив прикарпатської місцевості на Малу – це вплив предків, закріплений в національній свідомості, яким вона не владно керувати, але який виривають зсередини чотирирічної дівчинки у формі патріотичного вірша. Вплив цей зображується й на прикладі батьків, які серед умиротвореної природи забувають про свої несумісні переконання й просто мирно гомонять. Мала ще не усвідомлює значеннєвість цього маленького вірша, для неї цікавішими є кольорові флакончики, проте вона впевнена, що цей твір, потішить батька, а цим й зміниться його ставлення до неї, бо вона з ним перебуває в одному культурному полі, тобто серед «вояків Чугайстрового війська».
Як на мене, то у цьому творі культурним героєм виступає саме те військо, яке має свої недоліки, яке ще повністю не усвідомлює свого призначення, але яке завжди вірне своєму провіднику – веселому й доброму духові, котрий існував, існує й завжди існуватиме, і котрий завжди матиме щільні ряди воїнів для охорони того, що не можна віддати ворогу.

Дякую за твір, ще раз, і ще раз, і ще раз)))
Ж.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.038792848587036 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати