Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51563
Рецензій: 96011

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Щодо деяких проблем сучасної макаристики

(Рецензія на твір: Сказання про пастуха Макарія, автор: koka cherkaskij)

© Історик, 11-04-2006
Особисто мене обурює назнання історії нашої землі автором "Сказання". Це історичний твір, і я вважаю, що автор повинен послуговуватися не сумнівними гіпотезами у стилі Канигіна, а серйозними науковими джерелами. Тому, як науковець, змушений коротко викласти достовірні відомості про макарії, наших далеких предків на цьому інтернет-ресурсі, хоч він і не призначений для наукових історичних розвідок.

Згідно з останніми дослідженнями істориків-макаристів, макарії - одне із кочових племен кельтського походження, що входили в кімерійський військовий союз, а зовсім не професія, як зазначає автор. Ще у давньогрецьких істориків написання назви цього племені дещо відрізняється навіть від пізніших римських авторів. Наприклад, батько історії Геродот писав через дефіс - Мак-арії або Мак-орії, що безпосередньо вказує на близький стосунок макаріїв до легендарної держави праукраїнців - Оріяни. Розкопки давніх макарійських куганів, що раніше помилково приписували раннім скіфам, хоч у більшості розграбовані, все ж містять рештки одягу, зброї і предметів побуту. Зокрема, достовірно відомо, що макарії носили картаті спідниці і вишивані сорочки. Тривалий час деякі артефакти, знайдені в макарійських могильниках дослідники радянських часів не могли ідентифікувати. Основна причина полягала у тому, що радянський історичний офіціоз вперто ігнорував існування макаріїв і за часів сталінізму усі визначні макаристи були знищені. Лише тепер вдалося встановити, що посуд циліндричної форми з гранями на бічній поверхні використовувався зовсім не для збирання крові жертовних тварин, а служив для ритуального напою з коренеплодів рослини бур-як, яким скріплювалося укладання угод, в тому числі шлюбних, на поховальному ритуалі, тощо і супроводжував усі важливі моменти життя древнього макарія. Рештки шкіряного мішка, віднайдені на Черкащині, як вважалися раніше, мали слугувати мертвому макарію у загробному царстві, але тепер дослідники схиляються до думки, що це музичний інструмент, схожий на сучасну шотландську волинку. І нарешті, загадкова довга деревяна трубка, яку раніше дехто з науковців вважав елементом невідомої макарійської зброї. Та виходячи із сучасних уявлень про макаріїв, її однозначно ідентифіковано – це музичний інструмент, схожий на гуцульську трембіту! Далекі відголоски про макаріїв збереглися у сучасному фольклорі – “Там де макар (макарій) телят не ганяв”. У 5-6 ст.д.н.е. із добрих пасовиськ макаріїв почали витісняти нові могутні вороги - скіфи, залишивши автохтонному населенню - макаріям для випасу худоби лише непрохідні лісові хащі, де годі було знайти заблукале теля.
Також досі зустрічаються макарійські топоніми (с.Макарівка, с.Макарове). Деякі назви побутових предметів теж мають глибокі історичні корені, що губляться у сивій давнині. (напр. пістолет “Макаров”).
Алюмінієвих артефактів у могильниках знайдено не було,. хоч це зовсім не означає, що макарії не послуговувалися таким посудом - усі віднайдені і вивчені поховання були пограбовані ще у античні часи пізнішими завойовниками - скіфами, згодом - сарматами. Якщо науковцям пощастить і вдасться знайти уціліле поховання макарійської доби, це прольє багато світла на життя і побут наших далеких предків-макаріїв.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.041707992553711 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати