Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

[ Без назви ]

(Рецензія на твір: Запах хліба, автор: Микола Цибенко)

© Галина Михайловська, 09-05-2008
Ваше есе, та ще й в ці дні, змусило згадати дитинство. В ті часи війна вже скінчилася, але була ще поруч, ще майже вчора... Про неї нагадували остови ще невідбудованих після бомбордування будинків, дядьки, що доношували побілілі гімнастьорки, закріпляючи за поясом зайві рукави, розмови сусідок у дворі - про тих, хто не повернувся до нашого будинку... Тоді, як не дивно це зараз, не було телевізора. Ну, може, у когось найбагатшого - але це не в нас, і не в наших сусідів. То ж Перемогу відназачали без штучного пафосу, без гучних оркестрів, а за пляшкою горілки і за правдивими розповідями про нещодавно пережите. І ми, діти, крутилися навколо, і все це слухали, як страшну казку.
Ті люди зробили все, що могли зробити. А що перемога обернулася порзкою - не їхня провина.
Я часто уявляю собі свого батька: молодий офіцер, красень, справжній козак, переможець, крокує європейськими столицями, а навколо все буяє квітами. Бо ж весна, весна перемоги...
Чи розумів він тоді, що це щастя, це почуття власної сили, волі - тимчасове? Він був з тих, хто мав розуміти. Але мені так хочеться вірити, що тоді він був щасливим, хоч на короткий час.
Бо до нашої справжної Перемоги він не дожив, і це я за нього дивлюся сьогодні на місто, прикрашене не кривавими, а жовто-блактиними прапорами.
Дякую за Ваші спогоди, за ваші вітання зі святом.
Галина М.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.043264865875244 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати