Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Пронизливий твір

(Рецензія на твір: У раю хоч уві сні, автор: Галина Михайловська)

© Олег Derim, 31-03-2008
Героїня твору розривається між життям для себе (в поняття якого входять, зрозуміло, і любов до близьких, і прагнення особистого щастя, і навіть право на власну думку стосовно дітей взагалі, бездомних, жебраків) і життям християнським (з моральним обов’язком допомагати знедоленим і вбогим). Пригадалися мені твори Лєскова та Чехова – письменників, що жили у вже дехристиянізованому часі. Герої їхніх книг також відчували конечність діяти, але що? Вчиняти за прикладом Нехлюдова з «Воскресіння»?
Якось раніше, коли загалом люди були воцерковлені, милостиню, гроші на злочинців у в’язницях давали усі. Регулярно. З приходом Нового часу рівень життя здійнявся, проте про особисту допомогу потерпаючим забули, мовляв, держава все без нас зробить.
Тепер вже ми стоїмо перед цією проблемою. Наш «найсправедливіший» класовий устрій впав, а ми розучилися жертвувати Христа ради, але і відсторонюватися від чужої біди соромно.
Вважаю вихід можна знайти у тому самому Середньовіччі, де філантропствували геть усі: давали, як то кажуть, по совісті, але й без самокатування, бо знімали з себе останню сорочку одиниці – святі (цього ніхто й не вимагав), інші ж давали регулярно. Вчимося у предків.

Це – гарний твір. Він торкається одвічних гуманістичних проблем без нав’язливості та вимученості. Питання ставить не автор, а читач після прочитання самому собі.
З повагою, Олег.

PS На відміну від кота – часто присутнього у творах пані Галини, а тому такого зрозуміло-затишного й майже знайомого – символіку образів тигра й віслюка я, на жаль, не розкрив.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.032557010650635 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати