Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Це приємно складний текст, як на мене...

(Рецензія на твір: Осінь приходить хвилями, автор: Viktoria Jichova)

© Мар'ян Кіхно, 15-09-2023
Дякую за цікавий твір.
(Я не думаю, що розберуся, хіба поверхово - мені бракує інструментів, порадив би хтось?). Тим більше - вірші завжди "запаковані", кожен можна розкручувати на книжку. Тож пробачте, молю, наскільки змога...
1.1. Форма. Строфа вільна, гуляє 9-5-4-5-7-14. Остання, може, дає фініш і виходить на "замок", висновок типу, тож у неї особливе місце та роль. Така ніби синтаксична лавина згори (пробачте за "образність").
1.2. Форма. Питання. Перша строфа у вас справді на 9 рядків, або - як це буває на ГАКу - сайт самочинно зліпив рядки, а в оригіналі було дві строфи - 4 та 5? (розрив на "туга - безмежна.")? Мені цікаво як само зроблено.
1.3. Форма. Структуру єднає трикротний повтор " Осінь приходить хвилями" (плюс це заголовок). Плюс остання строфа є, мабуть, (повне) семантичне розгортання/тлумачення/роз'яснення цієї фрази. ("Ось що насправді усередині мене значать і які почуття несуть впалі назовні короткі три слова"). (Пробачте).
1.4. Все ще форма. Рима виникає на початку та ближче до кінця, не вона рушійна сила, наче. Головним чином це білий вірш, середня частина кінчає рядки дактилічно. Так само дано останній рядок, в чому є, певно, сенс.
2.1. Суто приватні, побічні іраціональні сплески-реакції на слова.
" у середзем´ї". Мене це вдарило враз - я правду кажу - не на Толкієна, а на "Чарівника Земномор'я" (Czarodziej z Ziemiomorza, як я колись читав, а тепер був змушений з'ясувати, що воно A Wizard of Earthsea by Ursula Le Guin, хто би казав...)
2.2. Суто приватні сплески-реакції на слова.
"предатора". Predator. Хижака, тобто. Суто мовно мене здивувало здибане. (Про кіно я геть чисто не думав, тільки тепер, опісля вже - і не гадаю, що це має текстове значення, чи виникло в аутора в голові по ходу. Га?)
3.1. І тільки зараз я, дурень, поволі доповзаю до змісту... (тут я й зіслизаю, на жаль, хоча звідси тра й було починати).
Ключ усього твору, здається, " серце".
Ключовий образ усього твору, здається, " серце = риба".
Воно "стає рибиною висушеною чи змерзлою".
"рибини - на пісок залягають, принишклі"
"серце стискають обручем". І теде.
3.2. Оцей образний зв'язок і треба дослідити.
Працюйте.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.032494068145752 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати