Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51563
Рецензій: 96011

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Візит обіцяних пуристів

(Рецензія на твір: На полному сірьйозі, автор: Саніна Аня)

© , 21-01-2008
Сьогодні пуристом, мабуть, буду я.

Перед нами два тексти, начебто, зварені за однаковим рецептом. Але наскільки цікаво було читати перший текст, настільки другий викликає в пам'яті лише Миколу Яновича Азарова, на що авторка вочевидь не розраховувала.

Я намагався аналізувати, яка між цими двома текстами різниця, і що саме "зіграло" в першому випадку і відмовилося це робити в другому. Окрім того, що в першому випадку - діалог, а в другому - монолог, що теж, НМСД, має значення, значно відрізняється лексика.

Може оті діалектизми (а не суржик), на які лаявся М.Гоголь, все ж таки робили мову більш живою? І все ж таки українською, а не експортним варіантом полтавського діалекту у виконанні Сердючки?

Крім того, це лише певним ГАКівцям здається, що суржик не має фонетичних законів (це я не стільки на Вас натякаю, скільки на ще одного "суржикознавця", що спотворює мову своїх негативних персонажів за схожими рецептами). Мені здається, що в цьому тексті ці закони порушено. А в першому Ви якось спромоглися втриматися на межі.

Ну не акають українці, навіть розмовляючи російською, хіба що передражнюючи москвичів, але і це їм дуже погано вдається. Тож які "параходи"? Така вже в нас артикуляціїна база. Занадто часте вживання Є та І - з цієї ж серії. Непритаманне це нашій фонетичній системі. Ми навіть замість історичних ятів завжди І вимовляли.

Не буду розбирати по кожному прикладу окремо, але в сумі цей суржик не переконує в тому, що він справжній, та ще й дитячий.

З повагою,
А.С.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.041967868804932 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати