Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Дарі, пушту і Сірко

(Рецензія на твір: Афганець, автор: Галина Михайловська)

© , 02-11-2007
Чудова назва, що відразу привертає увагу. Далі виявляється, що твір ніби й не про «афганця», а про тяжку долю собак у мегаполісі. Оповідання вдумливе, розповідь неквапна. Усе витримано в єдиному стилі й ритмі. Твір залишає щемне, зажурливо-радісне відчуття. З одного боку – страждання, пов’язанні з виживанням й тяжкою долею живих істот на цьому світі, а з иншого – дух людини, що долає ці страждання всепереможною силою співчуття і гуманізму. Дуже гармонійний і позитивний твір. Дякую.

Чого мені не вистачає в ньому? Гм…, мабуть, несподіванки, шокуючої родзинки. Але це вже особисте й жодного стосунку до цього твору пани Галини не має. От на мить уявилося, як би цей твір написали деякі з моїх улюблених гаківців…

У Кам.Ю «афганець» би виявився онуком петлюрівця, в якого дід зустрів сліпого кобзаря, що колись брав участь у штурмі Кабулу в 19-му сторіччі, а пані Гелена була б онучкою тієї самої перекладачки … Антон Санченко, розповів би, мабуть, як цей «афганець» був радистом у морській піхоті, якого раніше вигнали з ХМУ за те, що він пофарбував з друзями пса дружини начальника училища. У шановного Коки Ч., мабуть, почав вимальовуватися роман між «афганцем» і Геленою, у той час, коли «афганець» писав її портрет, а пес би мав ревнощі й визирав би у дзеркала з-за ктуа, аж поки не сталося… А в Ігоря Скрипника, собака, напевне, обернувся б на старого козака й дав прочухана з гаківниці всім отим гицлям, помстився б за своїх побратимів-запорожців, які були обернулися на вівчарок…

А як би цей твір писав Олесь Бережний? З родзинкою – напевне! :))))) Мабуть, «афганець», до речі, Василь Петренко родом з села Андріївка, старший сержант 7-ї роти такого-то батальйону такої-то бригади, такого-то корпусу, яким командував генерал такий-то, розповів би трохи про те, з якими пригодами він виривався з полону від моджахедів. Разом з вірним песиком і швейцарським сталевим ножем моделі К-345. Як плентався безлюдним Гіндукушем, … як зрештою мусив був убити швейцарським сталевим ножем моделі К-345 свого вірного друга Сірка, та… з’їсти заради того, щоб вижити самому. І відтоді поклявся присвятити своє життя пам’яти свого вірного друга Сірка – от і підгодовує відтоді кожного бездомного собаку, в очах якого він бачить докір Сірка…

А Галина Михайловська написала б… Гаразд, здогадуватися про те, як вона написала б цей твір не треба, бо ось він – його можна і варто прочитати. Рекомендую!

Насамкінець, як завжди, кілька стилістичних дрібничок.

У першому реченні у вислові «цмулив пиво просто з горла пляшки» останні два слова, нмсд, заважають одне одному, бо цілком вистачить і одного з них. Але на початку речення текст повинен бути якомога щільнішим і економічним – аби читача затягнути далі… Особливо ж з огляду на те, що у другому реченні знову згадується слово «пляшка», то у попередньому реченні варто було б, нмсд, залишити лише «з горла» - і це буде цілком зрозуміло.

невеличкий майданчик – обидва слова мають зменшувальні суфікси, і це мені трохи відгонить «мокрою водою»…

пустій – порожній

недоїдені шматочки котлет – слово «недоїдені» тут зайве (хіба бувають «доїдені шматочки котлет»? :)

підібрав їжу до останньої молекули – слово «молекули» мені виглядає трохи недоречним у цьому контексті, занадто науковим і фізико-хімічним.

Дуже дякую за чудовий текст. Пишіть ще!
Щиро,
Олесь Б :)
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.038280010223389 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати