Забужко Оксана. Notre dame d’Ukraine : Українка в конфлікті міфологій – К.: Факт, 2007. – 640 с.
Скандально відома українська письменниця видала книгу, другий наклад якої вже закінчується (10000 примірників). Твори Оксани Забужко доволі складно читати – довгі речення, постійні зноски і посилання, але тим не менше речі які вона пише просто вражають. Notre dame d’Ukraine не виняток.
Книга видається у серії „Висока полиця” Київського видавництва Факт. Це третя літературознавча праця у творчості Оксани Забужко (до цього були студії про Шевченка і Франка).
Notre dame d’Ukraine : Українка в конфлікті міфологій – це не просто дослідження життя і творчості письменниці, це глибокі філософські етюди, це певна „Божественна комедія”, де в ролі Беатріче виступає Леся Українка.
Кожен школярик знає, що Леся Українка була хворою і стомленою письменницею, що писала відчайдушні віршики і твори. Оксана Забужко руйнує ці та інші міфи, тим самим показує, що навіть обрати собі літературний псевдонім „Українка” – це вже подвиг.
Окрім цікавих фактів з Лесиного життя, Оксана Забужко намагається розкрити у цьому інтелектуальному романі її код, те, що відчувала і передбачувала письменниця у своїх творах. Між іншим, бестселер Забужко порівнюють з бестселером Дена Брауна „Код да Вінчі”, але (хоч обидва присвячують деякі дослідження Марії Магдалині) у Брауна суцільна художня вигадка, в той час як Оксана Забужко виключно користується фактами.
У Notre dame d’Ukraine авторка досліджує гностичні питання, легенду про Святий Грааль, завоювання Духом - душі (Лісова пісня), етос і ерос, таємні товариства, лицарство (лицарі тут не просто вершники у залізних обладунках, тут лицарі демонструються у духовному сенсі – які вміють берегти і оберігати свою „даму серця”, „небесну троянду”, „princesse lointaine”, „тендітну квітку”:), „комплекс Авраама” (аби через тебе мені було добре), походження зачіски Юлії Тимошенко, „психологію постколоніального каліцтва”, „Юдину настанову” (хто не відповідає критеріям тоталітарного „вождя”, той не може відповідати критеріям величі – саме тому Олександр Мороз об’єднався з Партією Регіонів?), „культ успіху”, новоукраїнське гламурне „conspicuous consumption”, страх українців, перед захороненням заживо (саме це робить наша влада з нашою мовою, культурою і традиціями), ідеали консумеризму (новітнє зображення Шевченка на 100-гривневій купюрі), різницю між народництвом і шляхтою, між російською та українською інтелігенцією, між свободою і свавіллям, між демократією і хамократією і ще масу цікавих фактів.
Оксана Забужко показує ті ідеали, засади і цінності часів творчості Українки, які безжально винищила радянська імперія.
Це книга, що творить Людину, про Людину, що творила книги, які творять Людину.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design