Марія Кіндратівна Безкишкіна, маленька натоптувата жіночка завкафедрою поралася в своїй сумочці, вочевидь шукаючи покладений туди ще вранці оладок, густо намазаний маслом і повидлом, коли це двері скрипнули. Марія Кіндратівна смикнулася від несподіванки і обернулася. На порозі стояв декан факультету.
"Декан зобіду - на зміну погоди", - подумала науковець.
- Заходьте, Потапе Яковичу, заходьте, дорогий! - проспівала вона, витерла об спинку стільця уже масні од оладка пальці і простягла їх деканові для привітання, - Чим завдячую такому високому гостю?
„Знову стара сука млинці з маслом і повидлом їсть - і не схопить же її гастродуоденіт який, чи хоча б панкреатит?, - поспівчував про себе Потап Якович, пом’явся ще трохи, застромив руку в кишеню і мовив:
- Як справи з докторською, Маріє Кіндратівно?
"Оце тобі. Дожилася, уже всяке хамло може отак заходити до мене на кафедру і питати про дисертацію, мене - світило міжнародного масштабу!", - подумала професор Безкишкіна і голосно гикнула.
- Дисертацію виконую відповідно до індивідуального плану роботи , - видихнула вона з гідністю справжньої європейської професорки і дещо поблажливо додала: А чому Ви запитуєте? Щось сталося?
- Та ні. Хоча так. Сталося. На ваше місце вже мостять свої сраки старші викладачі Горпина Ігорівна Молька та Крепдешина Адольфівна Білуха. Тому я б на вашому місці прискорився. Прискорився, Маріє Кіндратівно, прискорився…
"На Гальці своїй будеш прискорюватись. Якщо вийде, - резюмувала Марія Кіндратівна, а між тим її тренований тривалими науковими пошуками мозок уже вистукував азбукою Морзе нову резолюцію: "от суууу-киииии". Нововіднайдене формулювання потребувало негайного виходу - Марія Кіндратівна осмикнула випадково заправлену в панталони спідницю, зайняла позу оратора, скрушно закотила очі і прорекла:
- Я завжди знала, що чесним і порядним дослідникам, які самовіддано працюють на ниві вітчизняного нутрієзнавства, повсякчас підсиджують крісло якісь сракаті фарисейки від науки! Передайте їм, шо не діждуться. Щойно моя нутрія ощениться - я їм покажу, хто така Марія Кіндратівна Безкишкіна!
- Яка ваша нутрія? Чому саме якась певна нутрія? Про що ви говорите, Маріє Кіндратівно? Може б вам у відпустку піти на якийсь час? – занепокоєно поцікавився декан.
- Так, саме певна нутрія! Саме так! Я берегла від сторонніх очей це епохальне відкриття, берегла, як дитя. Але нині відкрию завісу над цією таємницею: моїй дослідницькій групі вдалося вивести особливу породу нутрії - норкову. Це прорив у хутрознавстві! Манна небесна для усіх стражденних жінок, що, як я, все життя ходять у облізлій нутрії - тепер у Конституції буде вписане право кожної жінки на норкову шубу - вписане золотими літерами!
„Знову щось придумала божевільне. Та хай. Потерпимо”, - подумав Потап Якович, а вголос мовив:
- А я ж до Вас не для цього прийшов, Маріє Кіндратівно.
- А для чого ж? – запитала завідувачка, машинально застромивши руку в сумку і мацаючи оладок, який був уже безнадійно холодний.
- Справа в тім, шановна моя, що до нас їде провідний фахівець у галузі нутрієзнавства – Таміла-Сесіль Оверкіївна Шкандибка. Для світила такого рівня необхідно влаштувати достойний прийом і достойну програму. Ви ж не забули, сподіваюся, що це саме вона запровадила зовсім нову класифікацію нутрій – за погодніми умовами, помноженими на вагу випорожнень кожної особини?
Забула? Як таке можна забути? Перед очима Марії Кіндратівни, наче живе, промайнуло обличчя Тамари-Сесілі... Марія Кіндратівна добре пам’ятала ту руду профурсетку, ту безстижу французьку байстрючку. Це ж вона, саме вона вкрала у Марії Кіндратіївни перший зразок норкової нутрії (слава богу, що невдалий) та два розділи дисертації!
- І коли приїжджає наша гостя? - солодко посміхаючися, запитала науковець у декана.
- Ви, шановна, Маріє Кіндратівно, здається, втрачаєте наукову кваліфікацію, - подивився на професора декан з підозрою, - Я вам поставив це запитання не для того, щоб ви щось тут уточнювали й перепитували. Я чекаю од вас ідей і плану дій!!!!
Декан гепнув кулаком по столу. Зі стіни впав транспарант „Живи і квітни, нутріє Радянської України!”
- Не забувайтеся, Потапе Яковичу, - погордливим басом протягла професорка і додала погрозливо: - Ви досі мій аспірант.
Витримавши належну вченому зі світовим ім"ям паузу, вона тренованим хуком добила декана:
- А план заходів уже третій день лежить у Вашої секретарки, у папці "Для підпису".
- Ну ладно, - примирливо мовив Потап Якович, - розходилась, як сітро. Ех, Маша, і зажили б ми з тобою після війни, га? Шо ти про це думаєш?
Коли Потап Якович називав її отим "Маша", називав так заклично-ніжно, як ото мугикає до самки в охоті голодний до любові і ласки нутрак, у Марії Кіндратівни закінчувалися аргументи і їй хотілося весни і фіалок, і щоб фата і сукня з норкової нутрії, і лімузин з кільцями на капоті... Але щоразу вона згадувала, що на тій руці, що підтоптуватий декан сховав до кишені, на його осоружному солодкому і причинному пальці сидить обручка, і що все те - і весна, і фіалки, і фата з платтям і бляцьким лімузином - давно вже і безповоротньо віддано його крисомордій Гальці. А до неї ... його Маші, його музи й повітрулі - він приходив хіба лише задля поспішнішного злягання у тісній каптьорці її лабораторії, ну та ще іноді грошей позичити.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design