Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2699
Творів: 51661
Рецензій: 96059

Наша кнопка

Код:



Рецензії

[ Без назви ]

(Рецензія на твір: С Г (5) , автор: Олена )

© (93.73.254.—), 04-02-2018
Дісклаймер: вважайте, що це скиглення заздрісника-графомана, якій не здатен написати аж такий довгий текст аж із такою кількістю жителів.

Ми з Вами, Олено, ще в частині 3 з'ясували, що з ліхтарями на картині є проблема. Бачу, Ви прибрали сонячні батареї, але садові ліхтарі залишилися. Але - які вони були, садові ліхтарі вісім поколінь тому? Хтозна - я не уявляю. Напевно, не такі, як нині, а Ваші - саме такі. Можливо, ті ліхтарі еволюціонували з часом, але то вже занадто. Краще їх прибрати - на такій стежці світло не потребує ніяких джерел або може походити від чогось, що не є в строгому сенсі освітлювальним пристроєм. А вони ще є "вбиті в землю", а потім - поплавлені - я просто бачу їхні чорні корпуси, пластикові лінзи, квадратні фотоелементи та напис десь там на нозі, якої вони й забиті в землю, Made in China. А ота ж темна сила - напевно, що дуже давня, дрємучая та напевно, що не китайський ширпотреб.

Далі, бачу Олександр зауважив про розвиток мови - і я зауважу. Не можна в тексті певного стилю та жанру вживати непритаманні йому вирази, обороти, слова. "За допомогою алкоголю" - НІ! Стівен Кінг в своїй книжці добре сформулював: "Я считаю, что всякого, кто употребляет фразу «Это классно», надо ставить в угол, а за слова «в данный момент времени» или «в темное время суток» надо отправлять спать без ужина (и без писчей бумаги тоже)." - оце про "за допомогою алкоголю" і є близьким родичем "в темное время суток". Треба перебрати текст речення за реченням і оживити їх, прибравши всі такі от офіційні, газетні, канцелярські штампи та кліше. Воно від того лишень виграє - пересічний читач, який нічого не знає і навіть не чув про стилістику, відчуває її дуже добре, а збій стилістики для нього - це все одно, що наступити на детальку Лєго, приховану у довгому ворсі килима. ПРОНИЗЛИВО БОЛЯЧЕ!

Що стосується розв'язки та загалом історії. Ідея нагадує мені зону братів Стругацьких (Пикник на обочине), а також "Томінокерів". Останніх навіть більше - "щось" дарує надприродні здібності, а натомість відбирає душу. Це не є аж такою великою вадою - ця тема є доволі запитаною, викликає інтерес, а добре розказана історія про таке приречена на успіх. Але мені забракло тут чогось такого... вибухового. Загалом незрозуміло, що там сталося. І знову такий неймовірний збіг - що отой фотик, який (неймовірно випадково) потрапив до рук фотографа, який за надзвичайним збігом стикнувся з Віктором, Царствіє йому небесне, мав здатність нищити стежки та садові ліхтарі. Неймовірно! Не йму віри, тобто. До того ж, з води прийшло та у воду піде - а там кілька разів поспіль згадується гребля. Я був на 102% певний, що Віктор підірве греблю та втопить стежку.

А той Назар - звідки взявся? Ви наприкінці повісті ВБИЛИ головного героя Віктора - ну це вже ні, нєт, no, nej всіма мовами. Ну, добре, якби Ви його вбили так, щоби ми обридалися за ним - але сталомся не так, його місце заступив який пензляр, якого ми так і не встигли полюбити. Якщо вже прирікати головного протагоніста на смерть, за ним має лишитися порожнеча - на сторінках і в душі читача.

До того ж, історія прро Назара - це ЗОВСІМ інша історія. Він втратив дар - не має значення, де той дар узявся. Уявіть собі, що Ви писали-писали, отримували гонорари та нагороди, аж раптом одного рекрасного ранку - БАЦ! І навіть абетку забули. Втрачений дар - цілком інша історія, інші муки. Це також свідчить про чужинність сюжетного ходу з Назаром у цьому тексті.

Це такі перші міркування, що спали на думку по ходу чиитання частини 5.

Можливо, буде ще, не виключаю, що все це - помилка, маячня, мара, морок передсвітанковий....

З повагою та найкращими побажаннями, Максим
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.043982028961182 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати