Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

[ Без назви ]

(Рецензія на твір: Три долі краплі..., автор: Серго Сокольник)

© Noelle (195.128.139.—), 21-10-2017
Пане Сергію, вірш сирий.

Доля чи крапля? На слух, не бачати тексту, спершу чуємо «долі», а в другій строфі вже про краплю. Тобто, нмсд, треба «три краплі долі».

«Упали у» - якщо ви задумали текст для пісні, то всі У, И, Ї та шиплячі слід максимально прибрати з тексту. До того ж, варто було би погратися з синонімами, тобто не «упали у», а, скажімо «скотилися в твої долоні». Гаряча крапля, яка крапає, асоціюється з розпеченим металом і може викликати негативні асоціації. А якщо «скотилися», (а ГГ обережно їх підхопив), то таке полум’я гріє, а не пече, крім того там далі згадано про перехрестя, тобто скотилися перехрестям, а не впали з неба наче божий гнів.

Пунктуація – наше все, тобто «а перша крапля – то життя, а друга – час без вороття, а третя – суму поєднання». І не тільки це.

Всякі там «поєднання» й «антоніми» – це сухі й наукові слова, вони недоречні в чистій ліриці, тимбільше в пісенній. Не поєднання, а злука, не антонімом, а відмінністю (хоча теж негарне слово, тобто треба міняти весь рядок).

Із радістю тепла – а може просто «з радісним теплом»? Дивіться, скільки іменників водночас: «суму поєднання Із радістю тепла очей, В яких антонімом морози... І річка вічності тече, В якій водою дивосльози». Де найперша ознака лірики – яскраві прикметники?

Ще, збіги приголосних. «Він_над яким» все одно зливатиметься, незважаючи на кому, краще вже «Той, над яким». І якщо три краплі впали з того німбу, то знов-таки слід подбати про те, щоб вони обережно скотилися, а не крапали наче лава.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.036600828170776 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати