Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51553
Рецензій: 96005

Наша кнопка

Код:



Рецензії

[ Без назви ]

(Рецензія на твір: Ростик (важка тема), автор: Вікторія Т.)

© Максим Т, 14-04-2017
Здається, шановна Вікторіє, я вже рецензував цей твір деінде, тож я коротенько про один аспект.
"Головне для жінки народити дитину". От мене завжди вражають оці перли народної мудрості, розкидані попідтинню, сходами "хрущовок" або елітних житлових комплексів, довкола лавок під парадними... Серед тих перлів багато таких, що взаємно виключають одне одного, в даному випадку "головне для жінки вийти заміж". У Шварца є п'єса про подружнє життя, один з персонажів, відчувши на власній шкірі, що воно таке - жити під одним дахом із іншою людиною - вигукує: "Опасное место дом, как-то расслабляешься". Тобто отут тобі, розслабленому, й завдадуть найболючіших, найдошкульніших ударів ("и домашние человека враги его"). Якщо, звісно, вважатиме людина головним усе, про що радили якісь "мудрі люди" та не намагатиметься жити власним розумом - тобто, по-перше, розумом, по-друге, власним. Awareness - є таке хороше, правильне, корисне та вкрай потрібне слово в англійському лексіконі. А ми жити не навчені; покоління за поколінням керуються оцією спадковою народною "мудрістю" про головне. І про дитину та заміж - це ще квіточки; серед ягідок подекуди глибоке переконання про необхідність одружуватися на двоюрідних сестрах для зміцнення родини (рідна кров, еге ж) та й гірші речі. Якесь дикунство, їй-бо.
Та головне ж - за мурами запозичених істин зникає людина як окрема самостійна і сама-за-себе-відповідальна-бо-за-все-доведеться-платити ідентичність. Вона як "Я" не з'являється у відносинах, в яких мудрість одного села або райцентру стикається з мудрістю іншого села або райцентру. Не живуть люди, існують носії чужого розуму.
Ось що мене вкотре вразило в цій історії.
З повагою, щиро Ваш, Максим
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.038648843765259 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати