Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Рецензії

[ Без назви ]

(Рецензія на твір: Формікаріум (глава 27, епілог), автор: Меньшов Олександр)

© Михайло Нечитайло, 07-10-2016
Чесно кажучи, закінчення трохи спантеличило. Склалося враження, що автор сам не до кінця осягнув, про що писав. Або ж не спромігся донести це до читача. При цьому закінчення не зовсім вяжеться з початком. Не вимагаю хеппі-енду, чим занадто грішать пригодницькі та фантастичні твори, але ясність, або ж і загадка, яка так і лишається, мають бути чітко окреслені.У Вас же все загубилося в тумані, в натяках, залишившись на рівні дискусій, що велися протягом усього твору.
Інша нелогічність - твір, написаний від першої особи, яка чи то загинула, чи то завязла у "висячій селаті", виглядає трохи дивно. Малось би бути, що героїня вижила й осягнула дійсність, або ж твір від початку мався вестися від третьої особи.
Ідея про наявність навіть на Землі декількох цивілізацій, як то люди, мурахи й інші, котрі взаємодосліджуються, загалом цікава, але потонула в недорозвинутості.
"Висячі селати" - окрема історія. Вони стоять осторонь усього твору і так і не змогли його звязати в щось цілісне і хай і незрозуміле, то бодай загадкове чи з натяком на постійну думку читача після закінчення ознайомлення з твором.
Загалом такий вир критики, який я виливаю при останній главі, попередньо нахвалюючи ледь не все, свідчить, що я просто розчарований таким фіналом загалом добротного, високоякісного твору. Ви немовби готували кулінарний шедевр, і коли він був готовий до подання, раптом подали його до столу в щербатій мисочці, хоча мали би подати в прекрасному сервізі.
Основне ж відчуття, повторюся, - автор і сам заблудився в тому, про що писав. А щодо читача, скажу, звісно, про себе особисто, то всі думки, котрі він плодив протягом твору, раптом виявилися пустими, бо твір не засяяв наприкінці іскрою, якою мався би, і від того ніби потух - за золотими печерами, крізь які ми разом продиралися стільки
часу, раптом засяяло банальне сонячне світло, під дією променів котрого все золото перетворилося в глину. І з розкішної фантастики виросла звичайнісінька казка без особливого натяку на довершеність.
Звісно, я трохи вловив Вашу ідею про штучність створюваних світів і цивілізацій, про занадто велику складність світу навіть при його простоті, як творів мистецтва, сиріч, "серат", але вона прозвучала якось так невиразно, що розтала, ще й не сформувавшись.
Вибачте за ту правду, яка в кожного, звісно, завжди своя.
З повагою М.Н.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.036359071731567 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати