Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Рецензії

[ Без назви ]

(Рецензія на твір: Млини-на-Дзвінці, автор: Максим Т)

© Михайло Нечитайло, 11-08-2016
Далися ж Вам, Максиме, ці млини, як уособлення вічності й цілі в житті. Відійду від містичної й казкової основи сюжету, зауваживши попутньо, що мова твору - немов зі старовинної гравюри списана - заворожує. Але зосереджуся на іншому - на загадковості й філософічності. Для мене тут чогось забракло. Людську жадобу міняти все, навіть те, що міняти не слід - це я завважив. Людська психологія, що рано чи пізно піддається на поклики струн чи то влади, чи пророків, чи й просто нерівних розумом, й колотить власне життя, наче сметану, аби збити вершки на недолугого коржика змін, з якого не завжди будеш ситий та щасливий - то теж примітно. Але вічне колесо мірошника, яке провокує припинення вічності в житті людини - якось у мене не зрослося. Навіть ідея, що смерть не така вже й кара, безсмертя може бути карою більшою - звісно, заінтригувала, але я в неї не повірив. Швидше, карою є зникнення цілі в житті людини, а не саме вічне життя. Та й смерть, як двері в інше життя, яка дарує розмаїття світів - теж не нова, хоча й суперечлива в алгоритмі філософії буття.
Але з усього цього, що будить спротив, відторгнення, не до кінця розуміння, й нібито мається виліплюватися в жирний мінус, раптом виростає величезний плюс - твір спонукає до досить потужних роздумів. І ти вже твориш власні Млини-на Дзвінці, такі, як бачиш ти. Там твій мірошник, твої вічні люди й твій недолугий урядник, що дарує безсмертя, але дарує дурістю, й безсмертя перетворюється в прокляття. Там усе твоє. І ти почуваєшся злодієм. Злодієм, що украв твір у шановного Максима Т. І пережував по-своєму. І тебе не мучить сором. Бо в Млинах-на-Дзвінці ти поставив свого млина. І поселив свого мірошника. Замість понівечених автором. Тож мелеш на свій копил. На свою турботу й на авторову, певно ж, радість.
Бо коли твір лишається жити в чиїйсь думці, борушкаючись між "одобрямсом" і шитаделлю спротиву, то і є справжя література.
З повагою М.Н.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.03590202331543 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати