Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Про дівчину з бородою

(Рецензія на твір: Верифікація вічності (ГЛАВА 4), автор: Меньшов Олександр)

© Sholar, 08-08-2016

"...-Добрий вечір, пан професор!

У кабінет вплила мініатюрна жіноча фігурка. Як поціновувач красот протилежної статі, Котов не зміг сховати блиску у своїх очах.

-І вам доброго вечора, - промуркотав Дмитро.

-Ви повинні були пам'ятати, я вам дзвонила в понеділок...

-А! Інтерв'ю! Трохи не забув, ми ж з вами на вечір погоджували...

-Так-так, - дівчина підійшла ближче і протягнула руку. - Людмила Старостюк.

-Дуже радий! - розцвів Котов. - Сідайте..."

Оце приклад діалогу, з яких на 80 відсотків складається частина тексту, яку я прочитав. Я знаю це відчуття, коли пишеш, пишеш, пишеш і шикуються одна за одною діалогові конструкції, і текст летить до фіналу, і думка вже побігла вперед, нарощуючи сюжет і авторські листи... Але - стоп! Так не гарно. Так, читаючи, нічого не відчуваєш. З позиції читача неначе пливеш по поверхні, на мильній піні, і текст дуже скоро відпускає і стає нецікавим. Це ніби грати "Увертюру" Моцарта на однім лише барабані. Це ніби маляр пройшовся по поверхні фарбою - гарною, якісною і чудовою, отак - уверх, вниз, пару мазків - все, картина готова. А що залишилося багато незафарбованих місць, не підібрані відтінки, десь капнуло, а десь виллялось - байдуже.
Куди спішите?
А хто буде вишукувати точний образ, асоціації, нешаблонні прийоми і засоби вираження? Скільки відтінків мають простенькі "Добрий вечір!" і "Сідайте"? А без цього, даруйте, ваш діалог неначе квітка з дроту.
І ще: мені категрично не подобаються "фігурки", які самостіно, без людини, куди небудь ходять або впливають, так само як і очі, які куди-небудь самостійно дивляться.

Портрет?
"Журналістка була не те щоб красива, швидше виділяла загадкову ауру такої собі симпатії і жіночого шарму. Вона мала мініатюрну точену фігурку. На круглому личку, обрамленому копицею шикарного каштанового волосся, виділявся великий рот з пухкими губками, над ним - гостренький носик. Але головне - очі, що відразу уразили Котова."

Авторе! Перечитайте ще раз самі. І замисліться над значенням слів. Як це - виділяти ауру симпатії? Разом з жіночим шармом? Серед виділень людини, таких як піт, слина, слиз тощо є ще й шарм і аура? Ключове слово "виділяла". Шукайте інше.
Вона мала "точену фігурку" - кого? Може, шахівного коня, чи ферзя... "Мала". Про фігурки я вже сказав.
Личико, "обрамлене" волоссям... Рама, на то і рама - вона з усіх чотирьох сторін... І по куткам - теж. У дівчини внизу "личика" теж росло волосся? Тоді це - борода... Ключове слово "обрамлене". (Ще б написало щось на кшталт "обросле"!)
"Великий ротик"... Нда... називається "паща".
Так що там у неї з очима? З яких причин вони вразили Котова?

Не треба підсумовувати, якою я, читач, з намальованого Автором портрету уявив собі особу, яка проти ночі з'явилася до ні в чому не винного Ученого. Це на совісті Автора, який замість того, щоб знайти людяні точні слова летить і спішить невідомо куди, викидаючи "на гора" штампи, скло і мило. Так не годиться.
Там десь у тексті я ще бачив перл "У Учених", ніби "у нас, у Учених". Епічно. Моя плакав.

Ідея та задумка твору непогані. І сюжет - крепкий і цікавий. Шукайте образи і слова, виправляйте написане, бо вся праця, все надхнення і політ думки будуть марними. Стратегія є, і тактика у Вас є; штурмуйте літературну техніку.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.040571928024292 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати