Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Рецензії

[ Без назви ]

(Рецензія на твір: Ростислав. Остання пісня, автор: Таня)

© Ігор Скрипник, 06-10-2015
Просто зацитую перше речення:

«Добродій і добродійка Кузики, які мали за честь проживати в мальовничому селі Пониковиця, в невеличкім сільськім будиночку, на гр'язній, розбитій тракторами і старенькими автомобілями вуличці Ринок, яку в селі знала кожна людина, починаючи від зашмарканого дворічного Юрчика, в якого текло з носа, як з ринви навесні, і кінчаючи 100-річною бабцею Каською, яку односельці не любили через її захоплення чорною магією і поза очі називали Гримзою, страшенно гордилися тим, що були, хвала Аллаху і всім святим, цілком нормальними цивілізованими людьми, які жили в 21 столітті і зовсім не цікавилися всілякими таємницями, адже вони не вірили ні в Бога, ні в чорта, хоч пані Кузик ходила про людське око щонеділі до церкви і ревно молилася перед образами, б'ючи поклони і хрестячись лівою рукою.»

121 слово і 790 знаків. Вже геройський подвиг продертися через нього, щоб далі продовжити читання. Іншого може налякати ) До речі, такі розлогі речення зустрічаються й далі. Їх варто подробити на менші.

Далі «кінчаючи» - закінчуючи

100-річною, 21 столітті – краще це написати словами, бо погано сприймається

Так і не зрозумів, яка релігія тут пануюча іслам, християнство чи язичництво, бо про них згадано в цьому одному реченні. Якщо чесно, Аллах взагалі випадає з контексту, це ж не Близький Схід чи Середня Азія, а наші терени.

«Грязній» зайве, бо це видно вже з подальшого опису. Та й русизм це. Правильно «брудній».

Далі…

«Пан Кузик працював вчителем фізики в сільській школі і страшенно пишався своєю професією. За свою плідну працю на нелегкій учительській ниві він отримував щомісяця 500 гривень, щоправда тих грошей ніколи не бачила пані Кузик, оскільки її чоловік, тільки-но отримавши зарплату, біг у відомий на всю округу магазинчик " У Василя", який ще називали "жіночі сльози" і причащався оковитою. Гріх сказати, що добродій Кузик частенько зазирав у чарку, але для пані Кузик це була катастрофа світового масштабу.»

Вже три речення, проте в них чотири рази вжито «Кузик», тричі «пані,пані». Варто замінити, прибрати, бо відверто їх забагато.

«Свій», «її» - тут зайві, бо це й так читачу зрозуміло

«500 гривень» - знову ж таки краще словами, бо погано сприймається. Взагалі, якось дивно, що така кругла сума. Та й замала вона, хіба події розгортається десь всередині минулого десятиліття. І взагалі чи варто вказувати суму, якщо вона в подальшому не відіграє важливої ролі?

«плідну працю на нелегкій учительській ниві» - надто типово, шаблонно, канцеляризм

"жіночі сльози" – це усміхнуло ) , бо в наших краях є джерело біля Дністра, де полюбляють випивати чоловіки. Та місцина називається «Дівочі сльози».

Далі по тексту те саме. Постійно чіпляєшся за такі помарки. Відверто зізнаюся, що прочитав кілька абзаців, а далі веж не міг подужати. Текст дуже сирий і над ним треба ще добряче попрацювати. Рекомендую покласти його на кілька тижнів в «шухляду» і потім прочитати на «свіже око». Самі побачите, де варто правити.

Щиро І.С.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.046718120574951 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати