Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51565
Рецензій: 96014

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Особливості сприйняття зламу ВЕСНА-ЛІТО українцями

(Рецензія на твір: Травневе, автор: Марія Берберфіш)

© :fcvsy, 13-05-2013
Вітаннячка!
Прочитавши вірш, відчув міцну і короткозору потребу вкинути свої 15 копійок до кишенькових грошей поетеси на літні забави.
Перше, що впадає в око незацікавленого читача сайту - "називність" вступного рядка. Можна було б і не ставити якоїсь назви, не роблячи твір програмним, але лиш повторити (чи замінити трьома універсальними зірочками): "Торкнувся вітер струн зелених".
Друге - іронія. Не відаю внутрішнього стану автора у момент написання, тому не гарантую, що сприйняв це згідно із авторським задумом, але факт витонченого знущання з читача мені сподобався: музика легка, наче вічності рука - "Рука вічності" зазвичай характеризує якийсь тягар, тут же прирівнюється до пір'їнки. Цікаво. Когнітивний дисонанс підсилює ще й наступне речення - "до трав схиляються дерева"... То що ж виходить - музика все-таки була важкою?
Другий куплет просто перенасичений класичним сприйняттям природи українськими поетами, тому його можна сміливо опустити.
Чим же закінчується настільки неоднозначний продукти рими (дещо запростої) і ритму (не завжди витриманого)?
А закінчується він останнім куплетом. Логічно. І остаточно. З надмірною кількістю крапок, яких би могло і не бути. "Травень пророкує літо" змінюється на "не каже непокірних ні" (не каже хто? - травень). Змінюється через крапку, а отже крапка та на підсвідомому рівні стає зневаженою, мінімізується. Аналогічно зникає і крапка між "не відмовляється згоріти" і "триватиме все далі й далі ... життя", з чого робимо риторичний висновок: травень - це життя?
Травень - це життя...
З повагою,
Яворський Євген
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.04085898399353 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати