Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Цікава подробиця

(Рецензія на твір: З Осіпа Мандельштама. На блідо-голубій емалі..., автор: Той, що греблі рве)

© Галина Михайловська, 29-06-2012
Надзвичайно вдалий переклад. Читається так само легко, як оригінал. Жодних "натяжок", слова ллються вільно і падають кожне на своє місце. Це один з моїх найулюбленіших віршів не тільки у Мандельштама, а й взагалі. З найзатребуваніших :) Бо коли не коли, а впадає в очі оцей складний і чіткий малюнок з оголеного віття на тлі неба, і тут згадуються ці - геніальні - рядки. Дякую, пане Сергію. Українською у Вас вони пролунали не у гірше, ніж у Мандельштама.
Але от що цікаво - попри те, що ясно сказано "на бледно-голубой эмали" я чомусь завжди уявляла собі білу таріль з чорною, чи сріблясто-сірою сіткою. Більш того, мені здавалося, що це не сітка, а таке собі реалістично-декоративне зображення тих самих дерев... ну не знаю, як у голандців чи фламандців на зимових пейзажах, де геніально відтворені оті оголені дерева.
І стала я шукати по сайтах. Мені чомусь мейсенські сервізи уявлялися... Але нічого схожого не знайшла. Але цікаво, що сітки на кобальтовому фоні теж не існує в природі. Є кобальтова сітка по білому.. Ломоносівський завод. Але винайдений цей надзвичайно популярний декор вже пізніше, ніж писав Мандельштам. І до того ж він гарний, але жодним чином не нагадує хаотичний витончено-заплутаний малюнок голого віття на тлі неба. Там все за законами геометрії.
І от мені цікаво - який взірець, який бачений в дитинстві сервіз стояв перед очима у Мандельштама, коли він створював свої геніальні рядки, не менш геніально відтворені Вами , пане Сергію?
Ну, я ще пошукаю)))... Бо це мене страшенно цікавить. Обожнюю старовинний посуд. І навіть маю кілька прадідівськіх тарілок )))
З повагою
Галина М.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.04284405708313 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати