Але ж я мав на увазі поняття "релігія" і "віра" не в глобальному масштабі, не так, як це трактує наука, а в камерному, приватному сенсі.
Згоден з Вами в тому, що треба залишити якесь одне поняття, навколо якого будуватиметься сам твір. Як Ви дивитеся щодо такого варіанту першого рядка:
Моя невигадана віра...?
Дякую, пане Юрію, за корисні підказки. Чекатиму відповіді.
З повагою, Олег.
Рілігія і віра - суть різні речі. Релігія у широкому сенсі, як суспільний інститут, сукупність вірувань і віровчень, наявних у суспільстві. Включає до свого складу сукупність звичаїв, обрядів, правил життя і поведінки людей і т.д. Розповсюджена думка, що релігія обов'язково передбачає віру у Бога (особу-творця) - хибна. Існують атеїстичні релігії, прикладом яких може служити той же буддизм...
З повагою,
Ю.
Християнська релігія і християнська віра, наприклад, - є невід"ємними поняттями, одним цілим. Релігію формує віра, яка є стрижнем, найвищою істиною. Принаймні я так розумію.
У цьому вірші я мав на увазі релігію як норму життя - життя в гармонії з природою, а віру - як визнання краси і цілісності цього світу, створеного Богом, світу для духовного зростання і безмежної радості.
Чи потрібні Творцеві наші молитви - наполовину щирі, наполовину фальшиві? Можливо, Йому потрібні наші добрі наміри та вчинки? Повернімся лицем до природи і не плекаймо нав"язаних нам захланною владою ілюзій, що ведуть до погибелі. Бережливе ставлення до природи - ось що спасе людство.
Не знаю, пане Юрію, чи вдалося мені пояснити, що я мав на увазі. Пишіть, коли щось не так, буду радий.
З повагою, Олег.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design