Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Казка старого кобзаря (раджу прочитати)

(Рецензія на твір: Досвітні вогні, автор: Камаєв Юрій Статус: *Історик*)

© Наталія Дев’ятко, 09-04-2007
Ніч. Темно, навіть зірки не світяться. І холодно. Моторошно. Хочеться кутатись у хустину, що лежить на плечах. Хочеться схилити плечі, і щоб погляд стелився по землі.
Заспівати? Гукнути? А чи відгукнеться хтось? Чи заспіває у відповідь?
Темно. Та несміливий спів летить над землею, вкритою осінню. Вічною осінню, бо звернути на весну нема сили, а щоб підкоритися зимі - забагато ще незламної гордості.
Стиха у пісню вплітаються звуки старої бандури, справжньої. Дзеленчать струни, розходиться луною музика, що стала частиною пісні.
Ніч, яка може подарувати надію. Бо ти покликав, а хтось відгукнувся. Або хтось покликав... хтось, що теж стоїть по той бік осінньої ночі без зірок, якому теж холодно і моторошно, який теж поки не схилив голови, а ти – відгукнувся.
Яка різниця, хто кликав? Бо кликали обоє.
І хіба має значення, чи народилися ці люди в одному столітті? Часу нема, є тільки правда. І відповіді можна знаходити в минулому, і покликати на допомогу можна тих, хто ще не народився. Можливо все, якщо вірити. А вірити іноді так важко, бо осіння ніч надто темна, навіть сяйво очей в ній згасає поволі.
Тихо, та летить над землею пісня, в якій поєдналися слова і музика, в якій поєдналися душі, що ще мають сміливість вірити. І сяйво розливається від тої пісні.
Тихо, як перед сходом сонця.
Та година перед світанням завжди найтемніша. І все живе на світі знає про це.



Доброго дня, Юрко!
Я багато читаю, але для мене деякі твори сягають найвищої якості. Я визначаю якість твору так: якщо після читання відчуваєш енергію, що переповнює тебе, якщо захотілося писати щось своє (не пов’язане з прочитаним, важливий сам процес творення), то це означає, що твір дуже якісний.
Мені захотілося відповісти на Ваш твір не рецензією, бо мала писати, поділитися тою енергією, щоб вона мене не знищила.
Я бачила і чула все, що Ви написали. Я потрапила у Ваш світ (в наш світ, бо цей світ справжній, він реальний, ми всі у ньому живемо) з першого речення і залишалася там до кінця, навіть довше, бо я досі там.
Час говорить до тих, хто може його почути, а ми йому відповідаємо, якщо вистачає сміливості. І час приходить одночасно і повністю, як справжній кобзар, що знає і минуле, і сьогодення, і майбутнє. Час ходить руїнами зруйнованих фортець і зупиняється на перехрестях сучасних міст, відроджується у співах і оповідях, оживає у фантазіях і сновидіннях. Та хіба ті сновидіння не правдиві?
Важко сказати, яка з клятв вища: своїй землі чи своєму побратиму. Ворогу не побажаєш такого вибору. Але я вірю, що колись прокляття відступить. І, закриваючи очі, я бачу, як блимає вогник на стіні.
Хто тримає його? Зрадник чи охоронець? Хтось чекає. Але чи залишилися ті, що мають достатньо сміливості і відчайдушності, щоб піднятися на стіни перед світанням?
Вірю, що в якомусь сновидінні знайду цю відповідь.
І вірю... Просто вірю в перемогу!
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.054530143737793 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати