Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Традиція хокку

(Рецензія на твір: ***, автор: Хоккуїст)

© Наталка Ліщинська, 07-02-2012
вимагає дещо іншого, але спробую порівняти й вважати при цьому, що український грунт може і має право на іншу видозміну японської квітки поезії. Видима простота хокку приховує глибокий зміст, ховає в собі таїну природи, на яку дивиться людина, як правило, очима, повними печалі. Сум присутній у Вашому віршеві, одначе, йдеться про кохання (що для традиційного хокку - табу), божественної природи майже нема, вона тут слугує лише тлом. Японці природу відчувають першою і головною, український поет, мабуть, себе... Японці також інакше поводяться із формою, кількість складів для рядочків у дисциплінованого поета строго правильна, однак, чомусь, кристалізований зміст від цього не тільки не страждає, ні! він - напрочуд точний і потужний.
Тобто - щось від хокку, звичайно, є, але, Хоккуїсте, не так уже й багато. Японська квітка надто сильно видозмінена, щоб казати з упевненістю про один вид.
А зовсім суб"єктивно, то сподобалися два останніх. Про білку і віз - афористичністю, грою з прислів"ями, про малюка з монеткою - настроєм, грою з песимізмом і оптимізмом, як двома боками однієї медалі (хтось втратив- інший знайшов).
Дякую, Хоккуїсте, чекатиму Ваших нових експериментів з японською поетичною традицією!
З повагою,
Наталка
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.029139995574951 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати