Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Казка про дівчинку

(Рецензія на твір: Тута шось було, автор: Ольга Мігель)

© Наталія Дев’ятко, 05-04-2007
Здавалося б, ще одна казка про дівчинку, що має чарівні здібності. А, в принципі, чому "здавалося"? Так воно і є. Ще одна книжка про ще одну чарівницю, ім’я яким в сучасній фентезійній літературі легіон. Відмінність єдина: книга написана українською мовою.
Я хочу одразу вибачитись перед автором, що прочитала тільки перший розділ роману, але на більше мене не вистачило, чесно. І зараз поясню, чому. На рівні теми (і навіть ідеї, бо я вірю, що у твору є ідея), твір непоганий, та й жанр, обраний для книги, має дуже великі можливості. Але виконання! Мені хотілося скиглити від кострубатості фраз, а така велика кількість знаків оклику просто викликала зубний біль. Авторе, емоції можна показувати й іншим чином, не лише завдяки знакам оклику. Таке використання мовних спецефектів нагадує низькопробне кіно, а ви ж не цього прагнули, чи не так?
Тепер стосовно середньої освітньої школи. Вона потрібна в тексті? Я особисто вважаю, що витрачати авторський аркуш (скільки там, зараз подивлюся, 46 тис. знаків!!!!!) майже на ніщо - то витрачання не тільки авторського часу, але і читацького. Взагалі, цей розділ можна скоротити на 75%, текст від цього не постраждає зовсім. Кожен автор, звісно, порівнює прочитане зі своєю творчістю, тому, коли я дочитала перший розділ, то подумала, що у мене герої за такий час (маю на увазі обсяг) встигли б померти і воскреснути, а у вас майже нічого не відбулося (не можу назвати подією дарування торту).
Яка різниця, що готували на уроці праці, які стосунки між героїнями, якщо далі про них мова не піде (я проглянула наступні розділи), і якими сволотами були вчительки, якщо далі героїня вчитиметься чарам? Це несуттєво, здається, що автор просто набиває слова, щоб збільшити обсяг твору. Це не просто не гарно, це дратує читача, який цінує свій час.
Багато зовсім не потрібної, на мій погляд, балаканини між героями, що не несе ніякої цінної інформації. Мені здається, що в основу першого розділу покладені ваші особисті враження від одного шкільного дня в реальній школі, тільки образи вчителів і однокласників трохи посилені і відредаговані (то ви так їм мститеся? :). Не думаю, що читачу буде цікаво читати так багато про майже ніщо.
Як мені не прикро, але, якби я була читачем, то навряд дочитала навіть перший розділ саме через мову і те, що нічого по-справжньому не відбувається (окрім скриньки наприкінці і здивування кота). Але, прочитавши перший розділ, я б також подумала, що мені зустрілася стандартна і передбачувана фентезійна бродилка-здобувалка артефактів. Вибачте, але враження саме таке.
Вже потім я дізналася, що в Кіровограді Ваша книга вийшла. Я Вас, звісно, вітаю, але книга, на мій погляд, дуже-дуже сира. Бачу, що більшість розділів можна скоротити якщо не на 50%, то на 25%, від чого текст навіть виграє, стане більш динамічним.
І ще одне некоректне питання: скільки романів Ви вже написали у свої неповні 19 років? Ні, я не проти авторів, що починають писати в шкільному віці, але якщо тексти Ваших інших романів такі самі недороблені, як те, що я прочитала, то Ви витратите з десяток років на їхнє редагування.

Бажаю вам, авторе, прискіпливого ставлення до своїх текстів, знайти власний стиль і відокремитись від шаблонного фентезі, щоб написати багато якісних і цікавих творів.

  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.040485143661499 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати