Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

"Злочини без кари" В.Ковальчук

(Рецензія на твір: Про життя., автор: Дара К.)

© Смик Марія (93.127.55.—), 02-11-2011
У цій книзі об’єднані розповіді про польських українців, долі яких надзвичайно схожі між собою. Їх життєвий шлях уособлює не лише страждання лемків, які були змушені назавжди покинути рідний дім, землю та господарство, а й долю українського народу в цілому.
"Їхали до раю, а приїхали до пекла…"
Ця кривава епоха назавжди залишила свій слід у світовій історії, мільйони життів було скалічено. Так, не лише лемки ринули в абсолютну невідомість, сотні та навіть тисячі інших були насильно вивезені до Сибіру. Василь Ковальчук називає це «трагічним дійством».
Автор висвітлює події тих часів через розповідь маленького хлопчика Василя та дівчини, батьки якої були репресовані ще в молоді роки. Діти відчули на собі як це - бути вигнанцем, приниженим, осудженим за своє коріння та походження. Цей тягар вони пронесли на своїх плечах крізь усе життя, в пам’яті назавжди викарбувались материні сльози та батькові прокльони.
Читачу відкриваються події, які роками приховувались від широкого загалу,злочини, скоєні нещадним, жорстоким режимом. Нечисленні докази та свідки їх пилились на полицях архівів під печаткою «секретно», люди боялись навіть задувати про те, що відбувалось на їх власних очах.
«Для лемків у числі майже півмільйона польських українців
два тоталітарні режими-радянський і
польський - мов би виконали полонез М.Огінського "прощання
з батьківщиною»…
Нелегко емігрантам було не лише у зв’язку зі зміною клімату, місця проживання, а й через нерозуміння людей, незвичну культуру та чужу мову. До того ж, родини були ошукані та пограбовані владою: замість величезних земельних ділянок та маєтків на Україні їм навіть не надали власного житла, батьки з маленькими дітками змушені були просити притулку в таких самих як і вони – обездолених,нещасних та голодних.
«клімат безкрайніх рівнинних просторів, широких ланів і
пекучого сонця»
Окрім розповідей, книга також містить вірші Василя Ковальчука, присвячені Батьківщині, а також фотокартки учасників Київського товариства «Лемківщина», їх родин,домівок та зустрічей з односельцями.
Книгу рекомендую для прочитання не лише дорослим, а й школярам середньої та старшої школи. Це значно збагатить їх уявлення про історію української нації, випробування, які довелось пережити нашим предкам. До того ж, цей твір є чудовим зразком не просто історичної, а й художньої літератури. Наша історія багата не лише героїчними подіями, а й незбагненими трагедіями…


Інститут журналістики КНУ ім.Т.Шевченка, 1 курс, 4 група
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.027199029922485 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати